Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Даценко Пастка для різника

This material is in Ukrainian

09.03.2023 12:33

Юрій Даценко «Пастка для різника» - історичний детектив з елементами містики.

В українській літературі інтерес до детективу виник у 20-ті роки ХХ ст. Впровадив і утвердив його у пореволюційну добу В.Винниченко, вперше випробувавши його в повісті «По той бік» (1919). Жанр детективу на Україні важко пробивав собі дорогу. Лише у 60-ті роки цей жанр дістав право «на громадянство». Історичний детектив – твір з детективною інтригою, в якому дія відбувається в минулому.

В українській літературі традиція детективної історії розвивалась у двох напрямках: художня і художньо-документальна проза. В наш час багато творів детективного жанру написано сучасними українськими письменниками.

До уваги читачів дебютний роман Юрія Даценко «Пастка для різника». Юрій Даценко – хмельницький письменник. Він багато мандрує Україною та популяризує українську глибинку, маленькі міста і села.

У своєму творі він поєднує детективний сюжет з історичним підгрунттям та атмосферою трилера. Автор точно передає дух епохи. Події відбуваються у Проскурові  (тепер - Хмельницький) часів Російської імперії. Це було ошатне повітове місто з величезною кількістю євреїв, поляків, німців і українців. З базарами, залізницею, борделями, залізничною гілкою, яка з’єднала провінцію з великими розвинутими містами. Залізницею доставлялися газети, дефіцитні модні товари, плітки. Та одного разу поїзд привіз того, хто змусив здригнутися від жаху все місто.

На перший погляд здається, що це класична історія пошуку вбивці повій у далекому 1888 році (м. Лондон). Але події відбуваються в українському містечку і Джек-різник не може бути причетний до цих злочинів.  Чи був невідомий злочинець маніяком та жорстоким вбивцею, чи він був просто важкохворою дитиною в оточенні маніяків? Всі відповіді на питання надасть молодий проскурівський хірург – Яків Ровнер.Під час пошуку справжнього вбивці лікар розкриває багато таємниць свого міста.

Отже, історичний детектив з елементами містики, в якому автор використовує фантастичні елементи,а також вставляє епізоди з сеансами спіритизму  та гіпнотерапії.

Роман читається легко і швидко, захоплює і зацікавлює історією Хмельницька. Читач разом з героями твору має можливість повернутися у минуле стародавнього міста.

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
293031