Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Деніел Сіґел «Досить істерик»

This material is in Ukrainian

14.03.2019 10:28

Вам щодня доводиться квапити дітей до школи, сваритися з ними через невиконані домашні завдання чи з істерикою вкладати їх спати? Ви постійно повторюєте їм те саме, намагаючись привчити до дисципліни. Однак у відповідь – плач і крики. Якщо вам знайомі такі ситуації, не засмучуйтеся. Сьогодні ми поговоримо про унікальний метод виховання дітей від Деніел Сіґел і Тіни Брайсон та їх книгу «Досить істерик!».

Деніел Сіґел – автор понад десятка видань про виховання дітей та роботу мозку. Він вивчає дитячу психіатрію та є одним із керівників Дослідницького центру усвідомленості й дослідником Центру культури, мозку та розвитку.

Тіна Брайсон присвятила себе вивченню дитячої та підліткової психології.

Книга «Досить істерик!» написана для всіх, хто займається вихованням дитини й зацікавлений у науково обґрунтованих, ефективних, сповнених любові стратегіях, що допоможуть дитині зростати щасливою.  

У своїй книжці Деніел і Тіна демонструють метод, який називається розумним підходом до дисципліни з принципами та стратегіями, які зводять до мінімуму можливість виникнення більшості стресових ситуацій та негативних емоцій, характерних для повсякденного виховання.

Автори  видання впевнені, що дітей насправді можна виховувати з повагою та турботою, при цьому встановивши чіткі обмеження та правила. Вони порівнюють батьків у деякій мірі зі знаменитим Шерлоком Холмсом. І наголошують на тому, як небезпечно робити висновки щодо поведінки малечі у тій чи іншій ситуації до ґрунтовного ознайомлення з фактами. Коли у кімнаті граються двоє дітей, і хтось з них починає плакати, це зовсім не означає, що його образив товариш. Тож не поспішайте сварити другу дитину, обов’язково з’ясуйте, що сталося насправді.

Усі поради цієї книги ґрунтуються на спостереженнях спілкування дітей та батьків, а також на наукових дослідженнях роботи мозку. Дізнавшись, як функціонує мозок вашої дитини у тій чи іншій ситуації, ви зможете краще зрозуміти її поведінку та передбачити реакцію на ваші слова та вчинки.

Всі свої поради та гіпотези Деніел Сіґел і Тіна Брайсон підкріплюють описом цілком реальних життєвих ситуацій, з якими точно перетиналися всі батьки. Такий метод не лише дозволяє закріпити теоретичні висловлювання у практичній площині, а й доводить, що батьківство – це теж робота. Інколи вона буває важкою і потребує багато сил. Тож немає нічого страшного, якщо в окремих ситуаціях ви не знаєте, як вчити, і боїтеся зробити помилку.

Автори наголошують на тому моменті, що діти повинні чітко розуміти, як влаштовано світ: що дозволено, а що ні. Таке розуміння правил та обмежень допомагає досягнути успіху в стосунках та інших сферах життя. Коли вони зрозуміють суть, будучи вдома в безпеці, їм буде легше досягнути успіхів з оточенням – у школі, на роботі, у стосунках, коли вони стикнуться із численними вимогами до поведінки.

Тож ми бажаємо вам порозуміння з дітьми. Прислуховуйтесь до справді корисних порад, і нехай у вас все вийде!

Автор відгуку: Анастасія Козак

Comments

Only registered users can comment

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031