Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Дякуємо волонтерам бібліотеки!

This material is in Ukrainian

01.12.2020 16:40

У нашого народу існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Зараз таких людей прийнято називати волонтерами. І зовсім скоро, вже 5 грудня, в Україні і у світі відзначатимуть Міжнародний день волонтера (International Volunteer Day). У перекладі з англійської мови волонтер означає «добровільний помічник», і Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара неймовірно пощастило з такими помічниками: бібліотечні волонтери багато років поспіль надають нам допомогу, яка особливо необхідна під час проведення масштабних заходів: фестивалів, презентацій виставок, зйомок фільмів, екологічних акцій тощо.

Однією із грандіозних щорічних подій є фестиваль мистецтв «Таврійський тиждень мистецтв/Zабалка», який започатковано у Гончарівці 2013 року.

Вже із часу проведення найпершого фестивалю бібліотеці плідно допомагають фотографи клубу «Свіжий погляд». Ми завжди дуже вдячні за професійну зйомку подій нашим друзям-фотомитцям, зокрема А.Андрющенко, В.Худолій, О.Скрипальщикову, В.Кандибею, О.Лавінюкову.

Неодноразово нас підтримували і студенти-волонтери кафедри дизайну ХНТУ та факультету культури та мистецтв ХДУ, які завжди радо вирішують різні організаційні питання, а також виступають в якості моделей.

Свій вільний час нам присвячує і майбутній винороб О.Сидорчук. Активна творча особистість випробувала себе на фестивалі «Zабалка – 2019» в якості експозиціонера фотовиставки, інтерв`юєра проєкту «Гончарне коло», фотомоделі сучасного і народного одягу.

А майбутня журналістка Т.Домбровська минулого року писала статті для соцмереж про всі заходи «Таврійського тижня мистецтв» і теж була моделлю для зйомок в експозиціях.

Нашими друзями і незмінними помічниками є й викладачі херсонських вузівО.Чепелюк, М.Артеменко, В.Ракович. Вони консультують співробітників Гончарівки щодо розміщенні експозицій та проводять захоплюючі мистецькі лекторії.

Талановита херсонська модельєр О.Ковальова створювала оригінальні костюми та грим для акторів оммажного фільму «Fantom of the Library», який знімали саме під час минулорічного фестивалю.

А смачним і корисним чаєм у «Чайних майстернях» пригощали гостей заходів М.Вергеліс, А.Дудінова, Н.Храмцова.

Гострим залишається вирішення питань щодо чистоти довкілля в Україні і Херсоні зокрема. Саме тому вже традиційними стали масові суботники восени чи навесні, коли люди об’єднуються спільним поривом навести лад, звільнити двір від навали сміття. У нашій країні діє представництво всесвітньо ініціативи Let's Do It! World (Let's Do It! Ukraine), мета якої – залучити тисячі українців до прибирання Землі. Звісно, Центр екологічної інформації книгозбірні плідно співпрацює з представниками ініціативи. Ми вдячні всім волонтерам, які неодноразово долучалися до прибирання нашого міста і, зокрема, наводили лад у Парку Слави, в якому розташована наша Гончарівка.

До речі, якщо ви маєте сміливість, бажання та відчуваєте відповідальність перед планетою і зможете взяти на себе місію обласного координатора ініціативи, дзвоніть за номером (050) 066-76-69 (Ренат) та надсилайте резюме на е-пошту rvervika@gmail.com з темою «Хочу стати координатором Let’s do it Ukraine».

Добровільні помічники, які долучилися до проведення фестивалів «Zабалка» та екологічних акцій, – лише невелика частина всіх бібліотечних волонтерів, які неабияк допомогають Гончарівці.

Дорогі наші волонтери! Від усієї душі дякуємо за вашу підтримку і особистий внесок! Ви – справжні друзі бібліотеки, які завжди готові прийти на допомогу! Віримо, що наша співпраця триватиме і в майбутньому!

Calendar

   1 2345
678 9 10 1112
13 1415 16 171819
20 21 22 23242526
2728293031