Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Джейн Остін «Гордість і упередження»

This material is in Ukrainian

10.02.2020 10:27

Розділ класичної літератури навряд чи можливий без цієї книги. Адже це «класика» у повному розумінні свого слова – «Гордість і упередження» Джейн Остін.
Роман був опублікований у далекому 1813 році, та це не заважає йому бути улюбленцем багатьох читачів і сьогодні. Чим же так захоплює історія звичайної англійської родини?

Від цієї книги не варто очікувати карколомного сюжету та захопливих інтриг. З перших же сторінок читач розуміє, яким буде «happy end». Та від цього бажання читати абсолютно не зменшується, бо у цій книжці важливе зовсім інше.

Всю історію ми бачимо очима молодої дівчини Елізабет Беннет. Вона вперто відстоює право самостійно розпоряджатися своїми почуттями, коли всі навколо виходили заміж здебільшого із розрахунку.  У цій битві з думкою оточуючих Елізабет, як і Містер Дарсі, плутаються у власній гордості та упередженнях.  Лише навчившись долати їх і слухати власне серце, герої досягають абсолютного щастя.

Окремо хочеться звернути увагу на листи, які пишуть герої цього роману. Це не просто клаптик паперу. Саме з листів автор розкриває нам важливі повороти сюжету та показує справжнє обличчя своїх персонажів. Таким чином ми дізнаємося про істинне обличчя Містера Вікхема та про глибину внутрішнього світу Містера Дарсі.

Цю книгу Джейн Остін давно розібрали на цитати, а образ Містера Дарсі став ідеалом для багатьох дівчат. А завдяки характеру Елізабет та її вмінню виборювати власну точку зору, письменниця голосно заявила тогочасним жінкам, що вони також мають право на вибір.

Роман «Гордість і упередження», на радість його прихильників, був екранізований багато разів. Суперечки навколо різних версій фільму точаться й досі: хтось обирає більш повну кількасерійну версію, інші захоплюються більш сучасним варіантом кіносценарію.
Та всі сходяться на одній загальній думці – щоб у повній мірі відчути дух тієї епохи та пізнати характери героїв, треба обов’язково читати першоджерело.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Comments

Only registered users can comment

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031