Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Екерстрьом Лола А. «Лаґом. Шведські секрети щасливого життя»

This material is in Ukrainian

09.07.2019 15:52

Питання, як стати щасливим, цікавило людство у всі часи. Лола Екерстрьом у своїй книзі «Лаґом. Шведські секрети щасливого життя» вирішила поділитися шведськими секретами щасливого життя. Чому принципи саме цієї країни лягли в основу книги? Все дуже просто!

«Lagom» у перекладі зі шведської мови означає «достатній», «помірний». Основна ідея такої філософії полягає в умінні зберігати рівновагу, наприклад, між роботою і відпочинком, користю і задоволенням, потребами та витратами.

Однак прихильники лаґом стверджують, що це значно більше, ніж просто помірність та стриманість, з якими зазвичай асоціюють шведський стиль життя. Це коротке слово уміщує в собі цілу філософію: «Не надто багато, не надто мало. Саме в міру. Не щось середнє. Не щось посереднє. Не недбало. Саме в міру».

Лаґом закликає відмовитися від тотальної культури споживання, задовольняючи свої життєві потреби тим, що маєш. Наслідком підтримання такої ідеї стали зменшення споживання електроенергії та води у Швеції, повторне використання речей побуту та вторинна переробка буквально всього. Саме завдяки цим принципам Швеція стала однією з найекологічніших країн світу.

Авторкою цієї книги є не шведка, яка вбирала цю філософію від народження, а мандрівниця Лола Екерстрьом. Після відвідин Швеції вона була настільки вражена цією поміркованістю, що перенесла її й у своє повсякденне життя.

Письменниця розкриває шляхи виникнення явища лаґом у світі та на яскравих прикладах демонструє, як воно проявляється у всіх сферах: від кулінарії та косметології та до будівництва. Всі історії підкріплені насиченими фотографіями, які дарують повне занурення у розмірене шведське життя.

Книга «Лаґом. Шведські секрети щасливого життя» буде корисною та цікавою тим, хто хоче привнести нотку розміреності у своє життя та нарешті пізнати справжнє омріяне щастя.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Comments

Only registered users can comment

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031