Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Пол Екман «Чому діти брешуть?»

This material is in Ukrainian

27.05.2020 13:05

Діти брешуть. Усі. І це факт, який треба сприйняти. Інша річ, що брехня може бути абсолютно різною: від кількості з’їдених цукерок до приховування життєво важливої інформації.
Як зробити так, аби ваша малеча завжди розказувала вам правду, і присвячена книга Пола Екмана.

Пол багато років вивчав аспекти саме дитячої брехні, спілкуючись з дітьми в школах. Він зробив так, аби йому довірили інформацію, про яку не завжди знали батьки та вчителі. Здається, за час своїх досліджень він навчився заздалегідь бачити спроби подання недостовірної інформації, аж поки власний син Том не обманув його.

Саме з цього факту і починається книга «Чому діти брешуть?». Вона не схожа на десятки подібних видань, сторінки яких напхані страшними термінами, які і вимовити важко. З першого погляду, це просто розповідь, що ґрунтується не лише на історіях чужих дітей, а й на власному сімейному прикладі.

Основою книги стали реальні розповіді, тож не дивно, що в книзі багато уривків з дитячих одкровень. За ними слідує детальне, але просто пояснення. Автор буквально по поличкам розкладає причини ситуації, переживання та думки її учасників, а також можливі варіанти вирішення конфлікту.

Окремий розділ присвячено брехні у різному віці. Виявляється вже у віці чотирьох років малеча може свідомо змінювати факти та вводити дорослих в оману. Тож дуже важливо, аби батьки обговорили всі аспекти такої поведінки та чітко пояснили дитині, чим це може їй загрожувати.

 Піднімає у своєму дослідженні Пол Екман і питання щодо свідчення дітей у суді, зокрема й у сексуальному насильстві. Експертом у цьому питання стала Мері Енн Мейсон Екман, практик і письменниця з питань сімейного права. Якщо діти брешуть у повсякденному житті, то чи можна їм повністю довіряти під час судових засідань? Ще років 15 тому діти не вважалися надійними свідками, та й зараз не кожен суддя готовий на 100% повірити неповнолітньому. Дитина легко може скорегувати свої свідчення, аби допомогти одному з батьків, або видати за правду вигадану історію.

А як навчити сину та доньку не брехати й стати для них гарним прикладом у цьому, читайте у книзі всесвітньо відомого дослідника брехні. І нехай вас оточує тільки правда.  

Автор відгуку: Анастасія Козак

Comments

Only registered users can comment

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031