Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

ГОНЧАРІВЦІ – 145: бібліотека зібрала своїх друзів

This material is in Ukrainian

22.09.2017 10:07

Вересень цього року – золотий і сонячний. А ще – дуже теплий, різнобарвний та багатий на бібліотечні події. У вересні наша улюблена Гончарівка відзначає свій 145-й день народження, а вся українська бібліотечна спільнота – Всеукраїнський день бібліотек. Ми об’єднали ці події і всіх своїх друзів запросили 21 вересня долучитися до свята «Бібліотека збирає друзів»!

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара – це не просто книгозбірня, це нескінченний інформаційний світ, це фундамент, на якому формується простір культурного суспільства регіону, це територія духовності, різноманітних читацьких уподобань, а для нас, її працівників, – це частина власного життя.

Наше подвійне свято навістило багато друзів. Ми вважаємо це виявом глибокої поваги до майже півторастолітнього служіння громаді, визнанням суспільної значимості нашої книгозбірні.

Гончарівка радо зустрічала почесних гостей, які прийшли її привітати: Андрія Богдановича Балоня – заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації, Світлану Віталіївну Думинську – начальника управління культури облдержадміністрації, Віктора Володимировича Величка – голову обласної організації профспілки працівників культури, Світлану Олексіївну Моспан – виконуючу обов’язки начальника міського управління культури, Анатолія Петровича Толокнова – заступника голови Дніпровської районної у м. Херсоні ради. Заступник голови облдержадміністрації влучно наголосив на тому, що бібліотеки дотичні до творення нової історії, вони – світоч цього процесу, та виразив подяку меценатам за допомогу книгозбірні і розуміння. С.В.Думинська впевнено засвідчила, що Гончарівка стала ще більш «теплішою, людянішою, такою нашою-нашою». Світлана Віталіївна підкреслила: «Держава складається з інтелекту нації. Не буде культури – не буде нації. А меседж нашої сьогоднішньої зустрічі: «бібліотека трансформується». Гончарівка – наш дім, дім нашої Херсонщини, потужний заклад культури». А.П.Толокнов нагадав, що обласна книгозбірня пройшла декілька непростих етапів, але вистояла та зуміла застосувати у себе все найсучасніше.

Президент Херсонської Торгово-промислової палати, голова Піклувальної ради бібліотеки Вікторія Володимирівна Остроумова підкреслила професіоналізм та злагодженість колективу. «Ви не стоїте на місці. Як людина, яка працює на міжнародному ринку, я хочу вам сказати: ви – сучасна бібліотека, європейська. Європа – це, перш за все, порядок. А ваш колектив – приклад, як треба по-європейські працювати». А те, що Гончарівка використовує та впроваджує в роботу найсучасніше обладнання, підтвердив ще один наш меценат – директор приватного підприємства «ЛТ» Леонід Семенович Гельфандбейн: «Деяке обладнання ми доставляли в Херсон уперше! І саме в Гончарівку. Наприклад, інтерактивний стіл, інтерактивну дошку… А коли запитували у нас, що найкраще вибрати, я завжди казав: подивіться, як це працює в обласній книгозбірні…».

Наш статус наукової бібліотеки підкреслив Володимир Григорович Бутенко – академік, доктор наук, професор Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ. Він звернув увагу на нашу плідну багаторічну співпрацю на різних рівнях.

Всі гості акцентували на тому, що така сучасна бібліотека має свій сучасний колектив, а у нього є свій сучасний керівник – Надія Коротун, активна, небайдужа, допитлива та ще й чарівна. Її заслуга, що Гончарівка – саме така, якою є сьогодні.

Дуже зворушливі слова та побажання почули працівники Гончарівки від бібліотечної спільноти міста та області: від наших колег із районів, Херсонської ЦБС, Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки, бібліотек вищих навчальних закладів м.Херсона. «Нехай буде стільки у вас щастя, скільки книг у вашій бібліотеці!» – так хай це збудеться.

Яке ж свято без визнання успіхів та перемог?! Колектив закладу отримав дипломи, нагороди, подяки, подарунки, сертифікати і квіти, квіти, квіти!

Було підведено підсумки конкурсів, що започатковані для читачів і бібліотекарів у 2017 році, який ми оголосили Роком бібліотеки. Результати конкурсу дослідницьких робіт «Історія бібліотек Херсонщини»:

1 місце – Бериславська центральна бібліотека,
2 місце – Каланчацька ЦБС,
3 місце – Новомаячківська селищна бібліотека Олешківського району.

За активну участь у цьому конкурсі почесною грамотою нагороджена Каховська районна об’єднана бібліотека ім. М.Братана, а у номінації «Історія бібліотеки словами літератури» грамоту отримала Марія Пантеліївна Ярова.

Результати конкурсу «Кращий електронний плакат-мотиватор читання»:

1 місце – Херсонська обласна наукова медична бібліотека,
2 місце – міська бібліотека-філія №23 Херсонської ЦБС,
3 місце – бібліотека для дорослих Олешківського району.

За участь у конкурсі «Фотомиттєвості Херсона» відзначені: Олександр Голобородько, журналіст, і Наталія Рожкован, журналіст, дизайнер ляльок.

Найкращими бібліотекарями року стали Тетяна Сєрова, завідувач відділу формування фондів, та Анастасія Климентенко, керівник Центру екологічної інформації.

Яскравості, емоційності та чуттєвості цьому масштабному дійству додали наші гості-артисти: Олексій Пономарьов, заслужений діяч мистецтв України; Максим Шарапов, учень дитячої музичної школи №3; вокальний ансамбль «Феєрія» (керівник – Г.М.Катиніна); Ольга Задорожня, студентка факультету культури і мистецтв ХДУ. Велика подяка – солістам Херсонського обласного академічного драматичного театру ім М.Куліша: Ігорю Кисельову, Наталії Вишневській, Максиму Савчуку, Таїсії Новачук.

Закриваючи свято, керівник бібліотеки, заслужений працівник культури, кавалер орденів княгині Ольги 2 та 3 ступенів, голова Херсонського обласного бібліотечного товариства Надія Іванівна Коротун виразила вдячність почесним гостям, меценатам, партнерам, читачам, всім друзям бібліотеки і впевнено підкреслила: «Ми, дійсно, потрібні державі. Так є і так буде».

Впродовж усього святкового дня друзів книгозбірні своїми чисельними локаціями радо зустрічала зона емоцій «Вереснева мозаїка». На II поверсі гостей запрошували до української світлиці «Ювілей святкуємо варениками частуємо». Тут оформлені і оригінальна книжкова інсталяція «Ой, кум до куми залицявся», і куточок справжньої української хати. Таке багатство національних традицій продемонстрували працівники відділу мистецтв і підкріпили його, запросив гостей на частування варениками. Було цікаво та смачно! Зігравши в жартівливій музичній казці-імпровізації «Дід та вареники», учасники свята продовжували огляд зони емоцій.

У інсценізованій відділом краєзнавства газетній кімнаті «Goncharivka News» з інсталяцією під епоху 20-30 рр. XX ст. та сьогодення на зацікавлених чекала інтригуюча зустріч з редакторами газет названих періодів. Гостям пропонували пограти в газетні факти «Вірю – не вірю» та дістати фанти з побажаннями.

Біля центру екологічної інформації можна було побувати на справжньому екологічному пікніку «Зелений туризм Херсонщини». Але що ж то за пікнік без намету? Був і намет. Найактивніші, хто уважно роздивилися його зсередини, дізналися більше про заповідники, національні парки та інші природні багатства нашого регіону за допомогою книжкового перегляду «Зелений туризм Херсонщини».

Інтелектуальний турнір «Buttle royal», який провели працівники Регіонального інформаційного центру, пов'язаний з уже добре відомим у нашому місті проектом «Міфи та бувальщини міста “Річкової зірки”». Команди-учасниці, відповідаючи на запитання про події з життя міста, краю, змагалися за право першого «пострілу». Все, як і повинно бути у справжньому баттлі!

Відеолото «Херсонське кіно у Гончарному колі» передбачало змагання команд на найкраще знання художніх фільмів, що якимось чином пов’язані з Таврією. Проглянувши епізод, потрібно було швидко сказати, з якого він фільму. Процесом керував та нагороджував переможців Регіональний інформаційний центр.

Лотерея-сюрприз «Літературні варіації», яку підготував відділ абонемента, виявила, що херсонці не тільки добре знають українську художню літературу, а ще й можуть красномовно продекламувати уривки з улюблених творів!

Відділ літератури іноземними мовами запросив на туристичне асорті «Світовий круїз без віз». Спеціально сконструйований та декорований кубик, буцімто гід-путівник, вказував, що і де робити. І це справді було туристичне асорті: треба і місто впізнати за світлинами, а у якості бонусу – вирушити у віртуальну екскурсію цим самим містом; або скласти онлайн-пазли фотокадрів з різних заходів Гончарівки та її архітектурної будівлі…

Зустріч з цікавою людиною організували наші краєзнавці. Тому, хто завітав на тет-а-тет з колекціонером «Відчуй історію на дотик», поталанило: херсонський колекціонер Володимир Анатолійович Торопов показав та розказав допитливим про різноманітні предмети старовини зі свого зібрання.

А у відділі обслуговування друзів книгозбірні об’єднала акція «Від серця до серця». Маленькими серцями, власноруч створеними за допомогою 3D-ручок, учасники створили одне велике серце, і цим підтвердили любов до Гончарівки. Багато хто з присутніх статус активного користувача і друга бібліотеки гідно засвідчив участю у бліц-конкурсі «Дивовижний світ книги та бібліотеки» – вікторині про книгу та бібліотеку.

Бібліотечний простір прикрасили інсталяції: «Я люблю Гончарівку», «Книжковий торт», «Книжкове доміно "145"», «Оригамі побажань», «Вернісаж бук-арту».

І фінальний акорд! Всі гості долучилися до флешмобу «Друзі, єднаймося!». А цифра «145», викладена книгами-доміно, та феєрверк стали яскравим кульмінаційним завершенням свята бібліотеки-ювіляра.

З нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек, який відзначатиметься 30 вересня, – щиро поздоровляємо всіх бібліотекарів і бажаємо міцного здоров'я, щирих посмішок, фахових звершень!

Calendar

     1 23
4 5 6 7 8910
11 12 13 14 151617
181920 21 222324
25 26 27 28293031