Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

«ХатаФест» розширив географію учасників фестивального розмаю

This material is in Ukrainian

29.12.2021 11:46

Четвертий Міжнародний мистецький online-фестиваль «ХатаФест» став ще більш масштабним. Якщо у Першому, зимовому, фестивалі взяли участь представники 9 областей України та поетеса Надія Теленчук з Німеччини, то уже у весняному та літньому – розширилось представництво із соборної України та із кіл української діаспори з Італії, Нідерландів, Німеччини і Сполучених Штатів Америки. На Четвертому ж –  активно долучилась діаспора із Португалії та Польщі, а із українських земель у фестивальному розмаї взяли активну участь ще й творчі особистості з Харківщини і Сумщини. Загальна кількість учасників у 2021 році коливається в межах 300-400 осіб. Протягом Четвертого фестивалях ми в індивідуальних бесідах із переможцями попередніх змагань домовились про їх участь лише в якості гостей, що сприяло відкриттю нових талантів серед творчої юні світового українства.

Серед солістів-вокалістів впевнену перемогу здобув зовсім юний вихованець Голопристанської школи мистецтв Володимир Гаврилюк (326 переглядів та 76 вподобайок). А його керівниця, викладач і композитор Алла Воробець, із власною піснею на слова Юрка Шкрумеляка «Я дитина українська» у виконанні того ж Володимира Гаврилюка та хору молодших класів Голопристанської ДШМ здобула звання лауреата першого ступеня в номінації «Композиторське мистецтво» (79 переглядів та 24 вподобайки). Друге місце серед солістів виборола Світлана Гаврилів із села Станіслав Херсонської області (306 переглядів та 65 вподобайок). Перше місце серед вокальних ансамблів малої форми вибороло вокальне тріо «Оксамит» (керівник – Антоніна Потужня) з Херсона, маючи в арсеналі станом на 26 грудня за виконання української народної пісні «Ішов чумак з Дону» 200 переглядів та 30 вподобайок. Із когорти великих вокальних колективів серед відвідувачів сторінки «ХатаФест» у мережі «Фейсбук» найбільше визнання здобув Народний чоловічий гурт «Побратими» (керівник – Олег Мулик) із села Березівка Червоноградського району Львівської області з повстанською піснею «Чорний ліс» (154 перегляди та 17 вподобайок).

Серед майстрів декоративно-прикладного мистецтва впевнену перемогу здобула Олена Лузяніна з Португалії. Її ляльки-мотанки та надзвичайно красиві ангели зачарували користувачів мережі «Фейсбук» і впевнено щодня здобувають схвальні відгуки та лайки. Ірина Чаплинська із села Зміївка Бериславського району Херсонської області з надзвичайно колоритними квітами виборола друге місце, а майстрині Оксана Олексюк з Херсона та Світлана Лукіна зі Зміївки  – відповідно розділили третє.

Цікавими і привабливими були малюнки юної Маргарити та її мами Наталії Сербін (с. Станіслав Херсонської області), проте в номінації «Образотворче мистецтво» більшу кількість лайків здобула Оксана Федишин (м. Коломия Івано-Франківської області) з інклюзивним уроком для дітей та молоді з особливими потребами. Вітаємо з перемогою і сподіваємося на більш активну участь майстрів пензля в нашому об’єднавчому фестивалі.

Серед українських вишивальниць і вишивальників на фестивалі надзвичайно привабливо виглядили українські рушники від Тетяни Гладун-Школяренко (с. Попівка Конотопського району Сумської області) та вишиті картини Галини Бокоч з Херсона і Павла Кнутас та Анатолія Донецького із села Зміївка. Проте справжня боротьба за призові місця розгорнулася саме між односельчанами з унікальної багатонаціональної Зміївки. Аліна Фенцик станом на 26 грудня має 46 вподобайок. Катерина Кнутас за свою вишивку має 57 вподобайок, а Антоніна Кнутас – 58. Тож Антоніна і є переможницею у номінації «Українська вишивка».

Із понад сотні учасників у номінації «Читці» за кількістю переглядів  (217) здобув перемогу юний актор зі Зміївки Юрій Павлат із віршем Лесі Українки «За правду, браття, єднаймось щиро», а за кількістю вподобайок (70) перемогла 8-річна Олеся Гладка з Португалії з віршем Тамари Морошан «Незалежній Україні».

Інтерактивний театральний артмайданчик «biblioРУКАВИЧКА» (керівник – Оксана Олексюк) шкільної бібліотеки НВК №9 Херсонської міської ради посів усі три перших місця в номінації «Театральне мистецтво». Так, казка «Рукавичка» набрала 119 переглядів та 32 вподобайки, казка «Ріпка»  25 переглядів і 20 вподобайок, а казка «Котик і півник» відповідно 23 перегляди.

Цікаво і незаангажовано представили свою театральну композицію «Наші козаки» вихованці Херсонської гімназії №5, а любительське об’єднання Спілки діячів культури і мистецтв «Творці сучасності» на високопрофесійному рівні представили на суд глядачів виставу «Віддавали батька в прийми» (режисер – Сергій Мінєнков).

А у номінації «Авторська пісня» впевнену перемогу здобула постійна учасниця всіх чотирьох фестивальних розмаїв, поетеса і композитор з Миколаєва Галина Запорожченко. Прекрасний лірик і надзвичайно чуттєва поетеса з піснею «Усе минає» у виконанні Віктора Гембари здобула 859 переглядів та 94 вподобайки. У номінації «Авторська поезія» заслужила перше місце поезія «Донька України» юної Анстасії Кравець зі Зміївки, а вірш Інни Чуприни з Херсона «Не про романтику» (183 перегляди і цілих 86 вподобайок) здобув перемогу за лайками користувачів соціальних мереж. Вірш «Лілейне» Віри Зозулі з села Лиман Слобожанської ОТГ Чугуївського району Харківської області посів друге місце (195 переглядів та 40 вподобайок).

Лауреатом гран-прі Четвертого Міжнародного мистецького online-фестивалю «ХатаФест» визнано надзвичайно талановиту особистість, композитора і поетесу Марію Дребіт (Португалія), котра своїми авторськими піснями «Колиска Голодомору» та «Батьківська молитва», а також композиторськими знахідками до пісень, написаних у співавторстві з Галиною Химочкою (м. Львів), – «Квітковий рай». «Онуків вдячності слова», «А калина мамина» та «Айстрами» – за короткий строк буквально підірвала «Фейсбук».

Віримо, що активність краян в соціальних мережах допоможе нам скласти потужну концертну програму з переможців 6 щоквартальних Міжнародних мистецьких online-фестивалів «ХатаФест». Знаємо, що з Божою допомогою та з милості людей доброї волі ми в силі провести мотиваційний гала-концерт фестивалю на березі Дніпра в українському Херсоні!

Олег ОЛЕКСЮК,
заслужений працівник культури України,
керівник проєкту «Українська Хата – талантами багата».

Calendar

     1 23
45 6 78 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
252627282930