Home About the library The Library in the Press (ukr) Архів статей 2015 год Херсонці відзначили Всеукраїнський день бібліотек

Херсонці відзначили Всеукраїнський день бібліотек

Херсонці відзначили Всеукраїнський день бібліотек

Це свято всіх громадян, рівних у праві користуватися ресурсами та послугами «книжкових скарбниць». У цей день прийнято відзначати важливу місію бібліотеки та бібліотекара: розвивати, навчати, інформувати, організовувати безперешкодний доступ до наявної літератури, допомагати орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання ресурсів на різних носіях.

Тож 30-го вересня усі бібліотеки міста, та й країни у цілому, об’єдналися з нагоди свята. У приміщенні Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки з нагоди свята зібралися керівники всіх херсонських бібліотек. Кращих серед них нагородили Почесними грамотами міського голови. «Сьогодні бібліотека є центром дозвілля та культури. Це соціальний інститут, що бере на себе чимало зобов’язань, надає допомогу, розвиває, виховує, надихає. Протягом року виконано комплекс робіт із покращення надання послуг у бібліотеках міста: перш за все, зробили вільний доступ до WI-FI, 5 бібліотек забезпечені опаленням, в першу чергу це селищні біблотеки. У 65 % бібліотек проведений капітальний ремонт, у 5 філіях працює університет третього покоління тощо. Якщо в інших містах існує проблема скорочення бібліотечних кадрів і філій, то для нас це неприпустимо – за останній рік жодного працівника бібліотечної системи не було скорочено», – сказав керівник міста Володимир Миколаєнко. Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара долучилася до свята. У її стінах відбулися різноманітні заходи, а саме – година інформації «Переваги та недоліки електронної книги», бібліографічний урок «Бібліографія – територія можливостей», дублер-шоу «Бібліотекар на годину». У Центрі обслуговування користувачів з особливими потребами протягом всього дня читачі могли привітати бібліотеку та її працівників зі святом за допомогою Інтернет-радіо. У залі каталогів, на третьому поверсі бібліотеки, відбулося свято читання «Читати – це модно». Цей захід привернув увагу всіх відвідувачів бібліотеки, адже його учасники танцювали, знайомилися з новинками сучасної літератури, дивилися цікаві відеоролики, обговорювали вподобання голлівудських знаменитостей та просто весело проводили час. Ведучі заходу одягнулися у костюми книжкових героїв славнозвісної книги Льюїса Керрола «Аліса в країні чудес», Аліси та Чеширського Кота. «Нам хотілося донести цікаву інформацію про книгу, її розвиток, останні тенденції в українській літературі. Наприклад, ми представили проект «Якби українські книги екранізував Голлівуд», проводилися певні паралелі між голлівудськими фільмами та українськими книжками. Відому всім українську казку «Фарбований лис» Івана Франка ми порівняли з кінофільмом «Аватар». Був створений гумористичний трейлер, у якому героїв Франка представили як аватарів», – розповіла одна з ведучих, бібліотекар Аліса Тютюнник.

Альона Мовчан

// Херсонський вісник. – 2015. – 8 жовтня. – № 39. – с. 5

Calendar

  1 2 345
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 171819
20212223242526
27282930   
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день