Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Інклюзивний проєкт при Гончарівці яскраво завершив третій театральний сезон!

This material is in Ukrainian

03.06.2021 18:17

Сьогодні, 3 червня, інклюзивний театр при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор» вдруге у стінах Гончарівки презентував увазі публіки виставу «Задерикуватий півень» за мотивами однойменного твору Б. Мельничука, прем’єра якої відбулася у книгозбірні ще 31 березня.

Три роки цей унікальний проєкт діє при книгозбірні у форматі Open Space для родин «особливих» дітей і збирає заслужені нагороди як на всеукраїнських, так і на міжнародних фестивалях.

Сьогоднішній показ інклюзивної вистави був присвячений Міжнародному дню захисту дітей і завершенню цьогорічного, напрочуд вдалого, театрального сезону.

На початку дійства з яскравою хореографічною картиною «Кушачок та капелюшок» виступили солісти народного хореографічного ансамблю «Радість» Попова Вероніка та Крепаков Максим (художній керівник – Луньова Наталія). Юні артисти отримали солодкі подарунки від Патрульної поліції.

Як завжди, ефектні костюми акторів, запальна українська музика та танці, глибоке метафоричне значення п`єси, чудовий акторський ансамбль батьків і дітей не залишили байдужими нікого!

Почесний обов`язок – відзначити акторів у номінаціях – випав нашим поважним гостям і партнерам, які не пропускають жодної інклюзивної вистави в бібліотеці.

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир нагородив Богдана Громакова за виконання головної ролі Півня Горлана у номінації «Неперевершене перевтілення». Сергій В`ячеславович висловив слова вдячності за неймовірний проєкт директору бібліотеки Надії Коротун і побажав здоров'я всім учасникам та їхнім батькам.

Не менш вражаючою та завзятою була гра і Сергія Богайчука, відзначеного у номінації «Яскравий та харизматичний» за виконання ролі Індика Дутика. Заслужену нагороду вручив особливому артисту заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Шибаєв, який був присутній уже втретє на виставі інклюзивного театру і назвав його виступи «крутими і класними».

Протягом трьох років за творчою роботою колективу інклюзивного театру слідкують наші добрі друзі – Департамент реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації. Виконуючий обов’язки директора Департаменту Ігор Мазур вручив відзнаку Максим Ботєву за виконання ролі Кота Мурчика в номінації «Найсимпатичніший пухнастик»! «Надзвичайно приємні враження від вистави, що надихають на позитив. Бажаю вам щастя і реалізації у житті!», – сказав теплі слова пан Ігор.

Приємно, що творчий шлях інклюзивного театру не залишається поза увагою Херсонської обласної ради.

Так, депутат облради, голова бюджетної комісії, керівниця громадської організації «Добродія» Вікторія Гавренкова вручила номінацію «Хазяйновитий та справедливий» Азамату Хажину за виконання ролі Господаря!

Сьогодні насолодитися особливим інклюзивним мистецтвом прийшли видатні професіонали театрального цеху. Депутат Херсонської обласної ради, генеральний директор – художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша, народний артист України Олександр Книга вручив відзнаку артистці Олі Кібкало за виконання ролі Господині в номінації «Втілення краси та завзятості».

«За рік – колосальне зрушення, надзвичайна майстерність акторів, адже мистецтво справді творить дива. Прийде час  – і ви будете грати на великій сцені», – сказав О.Книга.

Гра наступної номінантки щоразу вражає глядачів позитивом та чуйністю. Катерина Фоменко за виконання ролі Корови Лиски здобула перемогу в номінації «Найніжніша та турботлива». Відзнаку вручив давній друг і меценат бібліотеки, директор ПП «ЛТ» Леонід Гельфандбейн.

У номінації «Запальні та драйвові» за виконання ролей яскравих курочок нагороджено Наталю Яркову, Марію Гайдай, Олександру Авдєєву. Генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша» Херсонської міської ради Алла Малицька була в захваті від неймовірного перевтілення молодих актрис. А свою власну номінацію «За гостинність» вона вручила Надії Іванівні!

Інклюзивне мистецтво – універсальне, адже долучитися до нього можуть і діти, і дорослі. Шанувальниця театрального мистецтва, директор мережі магазинів «Учбова книга» та «Гувернер» Ганна Лісова нагородила наймолодших акторок Пащенко Марію та Дарину за виконання ролей милих курчаток.

Наступну нагороду – в номінації «Галасливі та турботливі» – вручила кандидат економічних наук, заслужений економіст України, голова Піклувальної ради бібліотеки, Президент Херсонської Торгово-промислової палати Вікторія Остроумова. Відзнаки отримали Святослав Журба, Євген Дандін, Віка Гуліна за виконання ролей турботливих качок. Пані Вікторія вразила присутніх дивовижною новиною – є ймовірність, що з Естонії приїдуть переймати досвід нашого унікального інклюзивного театру!

Своїм теплом та увагою підтримує на кожній виставі акторів інклюзивного театру начальник управління Патрульної поліції в Херсонській області, капітан Константин Дронгаль. Так і сьогодні пан Константин сказав теплі слова і вручив від Патрульної поліції смачні солодкі подарунки.

Режисерка інклюзивного театру, заслужена діячка мистецтв Ірина Корольова завжди знаходить терпіння, енергію та час, щоб вдосконалити кожну виставу. Пані Ірина подякувала всім причетним до театрального дійства, відзначивши акторів Херсонського драматичного театру, які надавали творчу підтримку інклюзивному проєкту.

Також всі присутні гучними оплесками висловили захват від творчого сімейного подвигу близьких родичів особливих акторів.

Мистецтво має бути доступним кожному – це твердження було ідеально втілено в життя дивовижною жінкою, автором, керівником та творчою натхненницею проєкту інклюзивний театр при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор» – директором Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, кавалером орденів княгині Ольги І-ІІІ ступенів, заслуженим працівником культури України Надією Коротун.

«Наші вистави показують, як важливо бути добрим і дарувати комусь добро… Кажуть, що після Бога святими людьми є мами, я низько вклоняюся Вам за Вашу щоденну важку працю, за те, що обрали нас. Ви – наша родина! Дякую всім, до зустрічі в новому театральному сезоні!», – емоційними словами подяки завершила сьогоднішнє свято Надія Іванівна.

Фінал третього театрального сезону інклюзивного театру при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор» не обійшовся без традиційного загального фото. Очікуємо на четвертий сезон – адже подібні свята мистецтва і добра дуже потрібні всім херсонцям!

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15161718192021
22232425262728
293031