Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Дмитро Карпачов «Як дати дитині все без грошей і зв’язків»

This material is in Ukrainian

20.03.2020 08:53

Хто з нас не знає експерта у питаннях дитячої вікової психології Дмитра Карпачова? Навіть ті, у кого немає дітей, хоча б раз у житті чули прізвище цієї людини. Тож не дивно, що усі книжки цього автора завжди користуються шаленим попитом.

Але попередимо вас одразу, «Як дати дитині все без грошей і зв’язків» – це не книга. Це покроковий тренінг для батьків із обов’язковими для виконання завданнями. Розрахований весь курс навчання на 7 тижнів.

Якщо ви дійсно хочете побудувати правильні відносини між собою та дитиною, вам треба буде не просто прочитати 250 сторінок тексту, а й сумлінно виконати усі рекомендації та чесно відповісти на поставлені автором питання.

Ось що говорить із цього приводу Карпачов у вступній статті: «Стійкі незворотні зміни відбудуться тоді, коли ви, спілкуючись із дитиною, зміните своє мислення. Для цього необхідно не тільки читати і виконувати, а й аналізувати прочитане та виконане».

Перший розділ присвячений питанню, яке хвилює всіх батьків: «Чого насправді потребує дитина?». Тут же Дмитро розмірковує про те, чому інколи діти бувають зухвалі та невдячні. До речі, причинам поганої поведінки присвячено окремий великий розділ. І ви здивуєтеся, коли дізнаєтесь, що насправді є першоджерелом багатьох вчинків малюків.

Автор робить акцент і на покараннях, яких неможливо уникнути у виховному процесі. Але й тут є багато нюансів. У них треба розібратися, «щоб ви не асоціювалися у своєї дитини з людиною, яка в минулому житті працювала в концтаборі, а нині через відсутність в’язнів відривається на власному чадові».

Дмитро постійно повторює про важливість батьків у формуванні свідомості дитини, її віри у себе та сміливості у формуванні власного майбутнього.

Після кожної теми Карпачов радить вводити в родину три нових правила. Їх мають дотримуватися всі члени сім’ї, і батьки – насамперед. І лише коли кожне з них буде реалізоване та засвоєне, можна йти далі.

Усі матеріали та поради книги підібрано з увагою до різної поведінки та психології людей.

Приємним та корисним додатком стануть цитати відомих людей, вірші та повчальні притчі, які допомагають побачити проблемні ситуації зі сторони.

Після опрацювання тренінгу (саме детального опрацювання, а не поверхневого знайомства з текстом) ви краще зрозумієте не своїх дітей, а й власні вчинки і переживання. А ще зовсім з іншої точки зору поглянете на власних батьків.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Comments

Only registered users can comment

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031