Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Клуби за інтересами у бібліотеках

У центральній бібліотеці Нововоронцовської ЦБС продовжив успішно працювати клуб ветеранів культури "Осіннє золото".
Теми для зустрічей підбираються різноманітні: "Степова аптека. Рослини нашого краю", "Екоподорож" (зустрічі на природі), "Стара фотографія розповідає...", "Згадаймо...", "Осіннє рандеву" (вечір романсу), конкурси веселих і здорових "Парад бутербродів", на краще зображення генеалогічного дерева "Дерево мого роду".
Організуються спільні зустрічі із клубом "Надвечір'я": вечір української пісні "Пісня ходить поміж нас", а також спільний "Вогник" з клубом "Ветеран", який відбувся 22 лютого у кафе "Мрія", присвячений Дню захисника Вітчизни " Вам довірили неньку - Батьківщину".
Учасники клубу підтримали Всеукраїнські акції "Сім чудес України" і "Сім природних чудес України" та стали ініціаторами проведення акцій "Сім чудес району" і " Сім природних чудес району". Підвели підсумки, визначили переможців, оформили фотоальбом і стенд, відзначили активних учасників.
Підбили підсумки року роботи клубу, на яких визначили переможців за номінаціями: "Найактивніший учасник клубу" - ним стала найстарша учасниця клубу Є. І. Сокол, одноклубники урочисто відзначили її 80-річний ювілей; "Найактивніший читач" - О. П. Чумаченко; "Найкращій кулінар" - Церпиш В. В.; "Меценат року " - Т. І. Гарварт і т.п.
Клубівці часто зустрічаються із юним поколінням. Так разом із гуртківцями районного Будинку культури "Подарунок" було організовано майстер-клас з писанкарства та мистецтва витинанки і петриківського розпису.
Полюбляють учасники клубу зустрічатися із талановитими земляками і знайомитися із їхньою творчістю. Така зустріч "Любовью исцеляясь, мы с радостью живем" пройшла з Олександром Задніпряним, який народився у Нововоронцовці, а нині живе і працює лікарем у Херсоні. Ще одна цікава зустріч пройшла з Ніною Григорівною Кіт з с.Гаврилівки.
Незабутньою стала зустріч членів клубу із місцевим художником Василем Миколайовичем Панасюком у його приватному художньому салоні. Чудові полотна художника полонили своєю красою всіх присутніх.
Члени клубу побували також в районному Будинку дитячої творчості, де ознайомилися із дитячими роботами, і в районній музичній школі, де насолоджувалися віртуозною грою маленьких музикантів. До речі, викладачі музичної школи взяли участь у вечорі романсу "Осіннє рандеву", який було записано обласною телевізійною компанією "Скіфія". Незабутніми хвилинами спілкування, насолоди цим прекрасним мистецтвом мали змогу і телеглядачі області.
До усіх цих зустрічей були підготовлені персональні виставки народної творчості членів клубу, супроводжують їхні вироби, як правило, більшість книжкових виставок.
Члени клубу сповнені нових творчих ідей і надалі планують розширити матеріальну базу і запросити нових членів клубу до взаємного спілкування.
Клуб "В колі друзів" (для дорослих) при бібліотеці-філії №1 (Херсонська ЦБС) на своїх засіданнях розглядає питання сімейних відносин, тому пріоритетним напрямком клубної роботи є сімейно-виховні акценти з популяризації літератури. "Сімейний куточок від А до Я" – своєрідний консультативний пункт для вирішення питань з проблем сімейного виховання. До Дня матері та Міжнародного Дня сім'ї організовано родинне свято "Доброта матусиного серця", літературна година "Молода жінка в сучасному суспільстві", бібліотечний огляд літератури "Здоров'я вашої дитини" та інші заходи.
"Вогник" - клуб для жінок при бібліотеці-філії №6 (Херсонська ЦБС) - місце проведення культурного дозвілля любителів читання. Клубовці - пенсіонери, а в минулому заслужені вчителі загальноосвітніх шкіл №6, 28, 30, держслужбовці Суворовського райвиконкому, облдержадміністрації. Захід до Дня гумору "На всі часи, на всі смаки", пісенний вернісаж "Народна пісня - зліт душі народної" за участю народного аматорського колективу "Тавричанка", новорічний атракціон "Веселий ілюзіон" завжди піднімають настрій, задовольняючи духовні потреби користувачів книгозбірні.
Бібліотека-філія №15 провела 7 засідань клубу "Біля самоварчика". Керівник клубу Л. М. Ваганова здійснила ще й виїзне засідання в художньому музеї ім. О. Шовкуненка на фотовиставці К. Рожденственської. Серед заходів, що пройшли в рамках засідань клубу - мистецька година "Створи своє сонце", година поезії "Тепло душі" -зустріч з поетесою Елеонорою Кузнєцовою, музична вітальня "Пісня, довша за життя" про творчість поета - пісняра М. Матусовського, музичний альманах "Заспіваймо, друзі", зустрічі з херсонськими поетами В. Куликом, Л. Дробітько під назвою "Відлуння любові". У 2008 році клубу виповнилося 15 років. Велике свято-зустріч родин, які читають, "Бібліотечна сім'я, об'єднана книгою" під гаслом "Нам 15 років" пройшло яскраво та урочисто.
Клуб "Тавричанка" Кіндійської селищної бібліотеки популяризує фольклорні традиції нашого краю, тому кожний захід – театралізоване дійство, свято української пісні. Відбулися театралізований вечір "Я – жінка, я – свічка", вечір відпочинку "Нехай людина добро приносить, бо світ навколо любові просить", вечір-зустріч "Про що говорить ім'я твоє". Аматорським колективом було проведено вперше День дошкільнят "Рости з книгою, малюк!". Членами клубу було вивчено 5 українських народних пісень, а нова пісня керівника тріо Д. Букацеля "Кіндійка – село над Дніпром" стала гімном селища напередодні ювілею Кіндійки та Антонівки.
Жіночий клуб "Недільна світлиця", створений у 1992 р. при центральній бібліотеці Великоолександрівської ЦБС, став невід'ємною частиною читальної зали ЦБ. Саме для жіночого клубу була знайдена така цікава форма заходів, як "смачний день". Користуючись нею, бібліотекарі змогли розповісти про молоко, шоколад, сіль, кашу, картоплю, український борщ та багато інших смачних речей. І не тільки розповіли, а й запросили на частування. Люблять "світличанки" і заочні подорожі (наприклад, до Індії), і зустрічі з цікавими людьми району, і розповіді про знаменитих письменників, композиторів, співаків, художників. А ще за бажанням учасниць засідань відбуваються зустрічі з юристами, лікарями, фармацевтами. За доброю традицією кожне клубне засідання відбувається в невимушеній, теплій обстановці, кожен учасник має змогу поділитись своїми враженнями, думками. Опираючись на досвід працівників центральної бібліотеки, любительські об'єднання було створено при Білокриницькій ("Берегиня"), при Новопавлівській ("У Шури") бібліотеках-філіях. Спочатку для засідань брались за основу сценарії центральної бібліотеки, а зараз це вже цілком самостійні об'єднання. В 2008 році були цікавими наступні засідання:
- калейдоскоп "Запрошує зима на іменини";
- із циклу "Смачний день" "Наварила борщику...";
- краєзнавча подорож "Скарби Асканії-Нової";
- калейдоскоп "Весна дарує рясний цвіт";
- калейдоскоп "Зі святом вітає літо";
- із циклу "Гортаючи календар" "Не любити липень неможливо";
- подорожі з журналом "Вокруг света";
- інформаційна година "Еліксир здоров'я та краси: все про соки";
- калейдоскопи "Вітання осінь шле";
- театралізоване свято "Корифей української драми" (до 230-річчя з дня народження Г. Квітки-Основ'яненка);
- із циклу "мистецький портрет" "Свята до музики любов... " (до 95-річчя з дня народження Г. Майбороди).
Робота клубу любителів поезії та літератури "Весы" центральної бібліотеки Генічеської ЦБС спрямована на популяризацію ідей національної і світової літератури, популяризацію творчості місцевих авторів. Протягом року у клубі було проведено цикл авторських вечорів місцевих поетів Геннадія Пархоменка, "Поезія чиста, мов джерельна вода", Віталія Воронцова "Невтомність і талант", Катерини Пильник "Отут земля моя свята".
Особливе враження залишила зустріч з поетом, письменником, фотохудожником О. Прихненко (для інтелігенції міста) "Жизнь как жизнь".
Запам'ятався всім присутнім літературний вечір для інтелігенції міста, присвячений 70-річчю від дня народження Василя Стуса "Пресвітлої дороги свічка чорна". Був проведений літературно - музичний вечір до дня народження В. Висоцького "Лицар честі", а Новоолексіївська бібліотека провела такий же захід під назвою "Мне судьба - до последней черты, до креста..." (для творчої інтелігенції), літературна година "Фольклор у творчості і житті Лесі Українки", вечір поезії "На крилах любові" (до Дня Святого Валентина). До 90-річчя від дня народження Олеся Гончара провели літературну вітальню "Наш край у творчості Олеся Гончара".
Робота клубу у 2008 році була спрямована на підготовку до друку третього номера краєзнавчого альманаху "Трамонтан", у якому представлені поетичні твори місцевих авторів В. Дубовиченко, В. Воронцова, Ж. Олексенко Г. Пархоменка та інші. На сторінках альманаху вперше надруковані репродукції картин М. Писанка та О. Чернонога.
У третьому випуску йдеться про музику, бо саме їй присвячена стаття І. Беляєвої. Тут же надруковано пісні П. Кашаєва, а В. Железняк знайомить читачів із сторінками історії традиційного фестивалю "Таврійська родина". Багато сторінок відведено і юним поетам, їхні вірші різноманітні за змістом і формою.
З метою покращання стану життя літніх людей, урізноманітнення їхніх інтересів, буденності, залучення до активного життя, повернення віри в свою необхідність, неповторність особистості, значимість, суспільного визнання їхніх знань та життєвого досвіду, укріплення зв'язків та взаємної відповідальності поколінь, відчуття гордості за прожиті роки, тим самим сприяння підвищенню їхнього соціального статусу при центральній районній бібліотеці Каланчацької ЦБС створено новий клуб для літніх людей "Спілкуймось!", девіз якого "Спілкуймось! Цікаво відпочиваймо, радіймо гармонії життя!" Відбулось вже два заняття: організаційне і перше творче "Що рік прийдешній нам готує". Учасників клубу вже 52 особи.
При Костогризівській бібліотеці Цюрупинської ЦБС вже багато років діє клуб "Краєзнавець", який об'єднує дорослих та дітей, кому не байдужа доля рідного села. Члени клубу ведуть пошукову роботу, збирають фотографії та речі минулих часів.
Завдяки старанням членів клубу в бібліотеці створено музей, в якому 93 експонати представлені за розділами:
- "Лиш те в народі буде жити, що серце - серцю передасть". В цьому розділі зібрані речі яким понад 100 років. За допомогою цих речей можна простежити історію нашого краю.
- "Наші умільці". В цьому розділі представлені вироби місцевих умільців: вишивки, в'язання, гончарні вироби, плетіння, різьба по дереву, малюнки.
Членами клубу разом з бібліотечними працівниками створено каталог та фотоальбом експонатів.
Третій рік працює при читальному залі та Інтернет-центрі центральної бібліотеки Каланчацької ЦБС клуб "Партнер". Постійно оновлюється інформаційний куточок "Влада інформує", поповнюється новими надходженнями - рішеннями сесій районної ради, іншими правовими документами регіонального значення. В рамках клубу "Партнер" розглядались питання: як знайти шляхи соціальної реабілітації дітей-інвалідів, створення дитячих будинків сімейного типу, на яку допомогу можна розраховувати пенсіонерам, про соціальний захист учасників Чорнобильської катастрофи, захист безробітних тощо.
Постійно складаються списки сайтів в Інтернеті з актуальних питань та доводяться до відома всіх бібліотек та користувачів району.
При центральній бібліотеці Цюрупинської ЦБС працює клуб "Академія здоров'я". Робота клубу ведеться за Координаційним планом погодженим з районним Центром соціальних служб для молоді та представниками товариства Червоного хреста, санепідемстанцією, районною поліклінікою. Завдяки цій співпраці на зустрічах були присутні лікарі, лектори служби Червоного хреста. Ця співпраця забезпечує кваліфікований діалог "Спеціаліст + бібліотекар". У межах клубу проведені засідання: круглий стіл "За світ, вільний від туберкульозу", урок-порада "Не пали - станеш переможцем", засідання "Абетка здоров'я", урок застереження "Крізь крапельку роси", денс-акція "Здоров'я - це модно". Кожне засідання супроводжувалося переглядом літератури та виставками з питань, що розглядалися на засіданнях, і всі бажаючі мали змогу з ними ознайомитись.
 

Calendar

  123 4 5
6789 10 1112
13141516171819
20212223242526
2728293031