Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Херсон

м. Херсон

"Туристичне меню"

Херсон - адміністративний, промисловий і культурний центр Херсонської області, а також столиця історичної Таврії. Його називають «містом корабелів», адже морський і найбільший на Дніпрі річковий порт знаходиться саме в Херсоні.

Історія Херсона, який з 1944 року є центром однойменної області, починається з 1778 року, коли імператриця Катерина II видала указ про заснування у гирлі Дніпра гавані й верфі для будівництва Чорноморського флоту. Утім, були в міста й давні попередники. У XI-XIII століттях на острові, що нині зветься Великим Потьомкінським, існував визначний давньоруський портовий і митний центр Київської Русі - Олешшя. Освоювали ці землі й запорозькі козаки, які 1737 року в ході російсько-турецької війни збудували тут земляне укріплення Олександрівський шанець, яке певний час було центром Інгульської паланки, та облаштували декілька зимівників на річці Кошовій.

Засновник Херсона Григорій Олександрович Потьомкін виношував плани про відновлення Візантійської імперії, тож в імені міста закарбувалася пам'ять про давньогрецьку колонію Херсонес.

У XVIII столітті Херсон поділявся на три частини: фортецю з адміралтейством, Грецький (Купецький) та Військовий форштадти. На верфях будувалися перші кораблі для Чорноморського форту. Олександр Васильович Суворов, Федір Федорович Ушаков, Йосип Михайлович Дерибас, Микола Іванович Корсаков, Антон Андрійович Головатий - ось далеко не повний список видатних діячів XVIII століття, причетних до становлення міста.

 

Сучасний Херсон - це затишне місто на схилах сивого Дніпра. Потопають у зелені дерев старі квартали, розбудовуються нові райони, а Дніпровські плавні, неначе коштовне намисто, обрамляють південну браму України - вічно молодий Херсон.

Лабіринти сотень проток, лиманів та озер - справжня спокуса для любителів риболовлі та полювання. Невеликі садиби серед мальовничої природи Дніпровських плавнів Херсонщини прекрасно підходять як для активного молодіжного відпочинку, так і для спокійного відпочинку в сімейному колі далеко від міського шуму.

Туристичний сезон в Херсоні триває від 4 до 5 місяців, середня температура повітря в літній час - + 27 ° С , температура води коливається від 24 ° С до 30 ° С.

 

Культура, як і історія Херсона, унікальна і багатогранна. Місто саме по собі таїть чимало спокус для туристів. У ньому багато затишних куточків, старовинних будівель, храмів і парків. Вулиці, провулки й тихі дворики міста стануть для туристів найпромовистішим посібником з історії архітектури.
Присвятивши прогулянкам містом не один день, Ви вже зовсім по-іншому поглянете на багаті експозиції херсонських музеїв. Херсонський музично-драматичний театр ім. М.Куліша переконає Вас у думці, що кращі постановки та акторські відкриття відбуваються не тільки на столичних сценах. А любителі більш активного відпочинку знайдуть у Херсоні не один розважальний комплекс і нічний клуб, де зможуть потанцювати, зіграти на більярді або випити келих шампанського.
 

Численні мандрівники, котрі відвідували Херсон у XVIII-XIX століттях, наголошували, що головною окрасою міста є православні храми, кількість яких до 1917 року сягала 25. Більшість з них зведені у стилі класицизму. На щастя, основні пам'ятки культового зодчества Херсона збереглися до наших днів.

За валом фортеці знаходиться одна з головних визначних пам'яток міста - Свято-Катериненський собор, заснований в 1781 році за наказом Катерини II на місці дерев'яної церкви Святого Архистратига Михаїла. Зведення собору доручили знаменитому архітектору Івану Старову, який будував Таврійський палац у Санкт-Петербурзі, а керував будівництвом архітектор Іван Ситников.

Також у Херсоні є величезна кількість культових споруд, що належать різним релігіям.

Всього у місті знаходиться 18 пам`яток культури і архітектури загальнодержавного значення, 57 – місцевого та більше 180 – у вигляді скульптурних монументів, стел, барельєфів, надгробків, малих архітектурних форм та інших.

Херсон - справжня фестивальна столиця області. Тут проходять щорічні міжнародні, всеукраїнські та міські фестивалі: «Мельпомена Таврії», «кРок у майбутнє», «КіноКіммерія», «Феєрія в небі Таврії», «Дружба народів»; дитячі фестивалі-конкурси «Серце-bravo», «На крилах гармонії», «Світ надії - Дивосвіт», «Магія танцю»; незабутніми є шоу до Дня міста: парад наречених та парад карапузів, фестиваль «Квіткові килими» та багато інших.

Доторкнуться до історичних легенд столиці Херсонської губернії можливо з екскурсоводами-аніматорами Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара проекту екскурсій нового покоління «Міфи і бувальщини міста «Річкової зірки».

Херсон - місто, відкрите для усього світу!

Визначні місця

Розваги

Туризм в межах міста

Транспорт

Де зупинитися?

Де поїсти?

 
Безпека

Туристичні компанії

 

 

Назад до меню

Calendar

     1 23
45 6 78 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
252627282930