Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Книжково-ілюстративна виставка «Чорнобильський слід на землі, в долях, у душах»

Загадили ліси і землю занедбали.
Поставили АЕС в верхів'ї трьох річок.
То хто ж ви є, злочинці, канібали?!
Ударив чорний дзвін. І досить балачок.
В яких лісах іще ви забарложені?
Що яничари ще занапастять?
І мертві, і живі, і ненароджені
Нікого з вас довіку не простять!

                           Ліна Костенко

 

Це сталося ніби вчора. Та вже промайнуло 30 років відтоді, як світ сколихнула звістка про катастрофу на Чорнобильській АЕС. Скільки зламаних доль? Скільки сиріт, що втратили батьків, скільки ненароджених дітей, скільки нових хвороб?

26 квітня 1986 року назавжди залишиться в пам’яті всього людства. Аварія, що трапилася на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією  з найбільших катастроф в історії людства. Це призвело до забруднення більше 145 тисяч кв. км території України, Республіки Білорусь та Російської Федерації. Внаслідок Чорнобильської катастрофи постраждало біля 5 млн людей, забруднено радіоактивними нуклідами близько 5 тисяч населених пунктів Республіки Білорусь, України та Російської Федерації. З них в Україні - 2218 селищ та міст із загальним населенням приблизно 2,4 млн людей. У багатьох регіонах України виникли нові соціально-економічні умови, що спричинили кардинальні зміни в людському житті. Україну проголошено зоною екологічного лиха. Для ліквідації наслідків аварії та створення системи надійного захисту населення від впливу Чорнобильської катастрофи залучено значні фінансові, наукові та людські ресурси.

Про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС розповідає книжково-ілюстративна виставка, присвячена 30-річчю Чорнобильської катастрофи: «Чорнобильський слід  на землі, в долях, у душах». Представлені на виставці видання дають можливість кожному користувачу зробити власний висновок щодо причин, масштабів і наслідків Чорнобильської катастрофи, усвідомити, що у справі збереження навколишнього середовища та екологічної безпеки людства не існує сторонніх. Розмах, глибина та наслідки цієї трагедії ще довго, а можливо, і завжди нагадуватимуть не тільки про недосконалість технологій, а й про небезпечність безвідповідальної психології, неприпустимої самовпевненості людини у стосунках з природою та поводженні з новітніми науково-технічними здобутками, які можуть бути як неоціненним благом, так і непередбачуваним, смертельним ворогом.

Calendar

     1 23
4 5 6 7 8910
11 12 13 14 151617
181920 21 222324
25 26 27 28293031