Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Фотопроект Михайла Корішева "La dolche vita"

This material is in Ukrainian

12.11.2012

15 листопада (четвер) в Херсонській  ОУНБ ім. О.Гончара о 15.00 відбудеться  відкриття фотовиставки Михайла  Корішева "La dolche vita".

Про проект

В останні роки я багато знімаю дітей з особливих сімей, де у  батьків немає можливості займатися спадкоємцями - і хлопці стають дикими, як олені, фактично живуть на вулиці.

Втрачають душевний контакт з родичами. «Вдома» в кращому випадку  перехоплюють їжу та одяг.

Ще рік тому я не знав, що чверть мільйона жителів України має безпосередній контакт з органами - відбувають покарання або перебувають під наглядом. Серед них є діти - ті, хто народився в непростих сім'ях, і у кого не виявилося поруч дорослих, які вчасно б підставили плече.

У минулому році я об'їхав п'ять виховних колоній, де провів фотозйомки. Багато спілкувався з дітьми і вдячний їм за довіру і відкритість. Кожен раз було важко їхати - вони чекали мене правдами і неправдами, щоб ще раз переморгнутися або махнути рукою на прощання. Я знав, що допомогти кожному з них не в моїх силах. Діти залишалися, а я їхав далі. Пам'ятав, що вони довірилися мені і чекають знімків. Вони дали мені відчуття нагальної потреби моєї роботи.

Діти на знімках несхожі: товариські та ні, добрі і жаднюги, теплі і з дистанцією. Вони з різних сімей. У них різні цінності і життєві позиції. Але кожен з них потребує близьких і любить грати.

Упевнений, що діти не народжуються злочинцями. І вони не повинні безпритульно бродити  по вулицях або сидіти в тюрмі - це неефективне вирішення питання. Пройшовши такі «університети» тільки одиниці вириваються з порочного кола. Думаю, що у кожної дитини повинна бути надія на своєчасну допомогу і краще життя.Хотів би подякувати Асоціації психіатрів України та Семену Фішелевичу Глузману, а також Державній пенітенціарній службі України за співпрацю та допомогу в організації зйомок.

Про автора

Михайло Корішев, фотограф

Беру участь у соціальних фото проектах з 2005 року. Знімав афганських біженців в Україні, рибалок-липован в дельті Дунаю, сільських дітей, соціальних сиріт, дітей, засуджених до позбавлення волі.

Займаюся документальної фотографією. Люблю знімати дітей. Діти кожен  раз роблять мене багатше завдяки їх сприйняттю світу, навіть якщо у них непросте дитинство.

Брав участь у кількох фотоконкурсах.

Зараз співпрацюю з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та з Фондом Мистецтво, культура та наука Нідерланди/Україна.

Сподіваюся, фотовиставка познайомить  жителів України з людьми, чий  життєвий шлях починається так непросто. І я хочу вірити, що вони як мінімум  отримають надію на допомогу і краще життя.

Comments

Only registered users can comment

Calendar

     12
3 4 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930