Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Людина не для продажу

This material is in Ukrainian

17.05.2019 13:43
«Ніхто не повинен знаходитись у
рабстві або у підневільному стані;
рабство і работоргівля
забороняються в усіх її випадках»
Загальна декларація прав людини, ст.4

 

Серед соціально-економічних проблем, що постали в нашій країні в останні роки, одна з найскладніших – торгівля людьми. Це явище є порушенням прав людини, яке суперечить міжнародним нормам та Конституції України. Сучасні форми експлуатації людини створюють загрозу потрапляння у ситуацію «білого рабства» практично всіх соціальних груп населення. Військові дії, економічна нестабільність, підвищення мобільності населення, в тому числі з метою трудової міграції, зростання безробіття, збільшення доступу населення до інформаційних мереж сприяють поширенню цього злочину. З цією метою на базі Гончарівки спільно з міським центром зайнятості проведено семінар «Протидія торгівлі людьми. Нелегальна робота за кордоном».

Торгівля людьми є ганебним порушенням прав людини, це загроза не тільки для конкретної постраждалої людини, але й для людської безпеки взагалі. Потрапляють у такі ситуації не тільки безробітні, але й ті, що мали в Україні роботу або пенсію, однак через низький розмір оплати праці та пенсійних виплат вимушені були займатися пошуками «кращої долі». Що, на жаль, іноді закінчувалося потраплянням у фактичне рабство.

Під час тренінгу присутні ознайомилися з поняттям, предметом та етапами торгівлі людьми; обговорили особливості роботи за межами України та ризики, пов’язані з нелегальним працевлаштуванням; проаналізували оголошення про роботу відповідно критеріям порушення прав людини, законності або незаконності; прослухали юридичні рекомендації під час працевлаштування за кордоном. Важливість, трагізм і небезпеку цієї проблеми підкреслено під час перегляду документального відеоролику «Життя на продаж», де завдяки відтворенню реальних подій та справжнім свідченням жертв показано страшні подробиці сучасного рабства.

Сподіваємось, що проведення профілактичних заходів та достатня інформованість сприятимуть розумінню суспільством, що «біле рабство» – проблема не лише жертви, яка вже потрапила в тенета торгівців, а й кожного громадянина. Вкрай важлива мета суспільства – подолання цього ганебного явища.

Calendar

     12
3 4 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930