Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Макс Кідрук «Любов і піраньї»

This material is in Ukrainian

12.03.2020 10:07

Сьогодні відправляємося у мандри до спекотної Бразилії разом з Максом Кідруком та його романом «Любов і піраньї».

І хоча назва книги обіцяє нам присутність у ній кохання, сама історія починається зі сварки головного героя зі своєю дівчиною. Але ця не дуже приємна подія й стала поштовхом до майбутніх мандрів.

Тож Макс (ви ж пам’ятаєте, що всі тревелоги Кідрука автобіографічні?) та ще троє хлопців відправляються до Бразилії. І хоча його друзі з радістю позасмагали б десь на теплих пляжах, Кідрук обирає зовсім не туристичний та далекий від all-inclusive напрямок – Пантанал.

Щоб було краще зрозуміло всю сіль ситуації, подаємо витримку з Вікіпедії: «Пантанал  – найбільша у світі область боліт, плаский ландшафт з численними річками та мілкими озерами. У цілому Пантанал вкриває територію приблизно у 190 тис. км². Пантанал затоплюється протягом сезону дощів, водою вкривається понад 80 % його території. Тут росте величезна кількість видів прісноводних рослин. Вважається, що Пантанал є екосистемою з найвищою у світі щільністю флори і фауни».

Усі прихильники творчості Макса знають, що до подорожей він готується дуже ретельно: вивчає карту, розробляє маршрути, бронює хостели. Кідрук на власному досвіді знає, що «…будь-яка подорож – доволі жорстка річ. Хай як це не парадоксально, та вона поєднує в собі те, чого люди зазвичай намагаються уникати: постійні стреси, втому, безпідставний ризик, досить часто приправлені лавиною болісних і несподіваних ударів примхливої фортуни».

Мандрівка у джунглі була майже повним експромтом, і це стало однією з головних помилок, бо країна яскравих карнавалів показала свій зворотній бік з дикою природою та випробуваннями на міцність.

Описувати саму подорож – марна справа, бо про всі ті спроби співіснувати разом з кайманами, піраньями, ягуарами треба читати самому.

Лише зазначимо, що гумору в  цьому тревологу значне менше, ніж у двох попередніх. Натомість, історія щедро сповнена роздумами Макса про життя і стосунки. Така собі філософська мандрівка болотяними джунглями.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Comments

Only registered users can comment

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031