Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Марина Павленко «Русалонька із 7-В. Прокляття роду Кулаківських»

This material is in Ukrainian

07.05.2019 09:03

Пропонуємо вам поринути у казковий світ, створений Мариною Павленко для своїх юних читачів. І поговоримо ми про книгу «Русалонька із 7-В. Прокляття роду Кулаківських».

Марина Павленко – письменниця, художниця і педагог, лауреат більше десятка всеукраїнських і міжнародних літературних конкурсів. Її твори користуються неабиякою популярністю серед дітей, а «Русалонька із 7-В» увійшла до шкільної програми.

Такий інтерес до своїх книжок пані Марина пояснює просто: «Не відокремлюю дитячої літератури від дорослої. Дитиною зображала з ляльками велику маму, зараз – по-дитячому прагну якогось вигаданого загадкового і захищеного світу – де та лінія, котра визначає межу між дитинством і дорослістю в кожній людині?».

Головна героїня «Русалоньки з 7-В» списана зі  старшої доньки письменниці, хоча має окремі риси й від самої Марини Павленко.

Вже з перших же рядків книжки дівчинка не погоджується миритися з несправедливістю: «От нащо казки з нещасливим закінченням?! Софійка й досі не заспокоїться. Так гірко! Так шкода Русалоньки! Хочеться в самісіньке вухо закричати нетямущому принцові: “Це ж вона, Русалонька, тебе врятувала!!!”».

Софійка веде абсолютно звичайне життя, притаманне будь-якій дівчинці її віку: ходить до школи, спілкується з друзями та родичами, доглядає маленького братика. Та все змінюється, коли вона розкриває таємничу властивість шафи – переносити у часі.

Саме з цього моменту паралельно виникає друга сюжетна лінія зовсім в іншій часовій площині. Адже у  минулому наша Софійка – справжній спостерігач за долями трьох родів – Кулаківських, Міщенків та власного. І так вже вийшло, що один з нащадків Кулаківських – Вадим – виявляється другом дівчинки і довіряє їй таємницю про прокляття своєї родини.

Та щоб зарадити біді друга, необхідно для початку розібратися, що ж стало першопричиною цього прокляття. Повернувшись у часі за допомогою фотографії Гордія Кулаківського, Софійка дізнається про його жахливі вчинки. Цей Гордій колись дуже давно обманом заволодів чужими землями, обдуривши представника дворян Данила Міщенка. Тож ображені й одурені люди прокляли не лише Гордія, а й весь його рід у майбутньому. Виправити наслідки такої ситуації було важко, та Софійці допоміг її найкращий друг Сашко. Своїм завзяттям та жагою справедливості дітям вдалося не лише зняти прокляття з роду Кулаківських, а й врятувати душі Катерини та Семена, які блукали у їхньому будинку.

«Прокляття роду Кулаківських» – це лише перша книжка тетралогії «Русалонька із 7-В». Її продовження – «Русалонька із 7-В та загублений у часі», «Русалонька із 7-В проти русалоньки з Білокрилівського лісу» та «Русалонька із 7-В в тенетах лабіринту». Тож пригод у Софійки попереду ще вдосталь, а це означає, що прихильникам цієї літературної серії теж сумувати не прийдеться.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Comments

Only registered users can comment

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031