З 2000 року Всесвітній день надання першої медичної допомоги відзначається щорічно другої суботи вересня. Ініціаторами його проведення виступають національні організації – члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Основне завдання при наданні першої допомоги полягає в тому, щоб шляхом здійснення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.
Вже давно відомо про існування так званої «золотої години» – того проміжку часу, коли постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Саме в такі моменти здоров’я людини, яка потрапила в несподіване критичне становище, перебуває між життям і смертю. Заходи, здатні врятувати потерпілого, включають: швидке звільнення від впливаючого фактору, надання долікарської допомоги, виклик швидкої або доставка хворого до медичного закладу. Надавати першу допомогу має вміти кожна людина, яка опинилася поряд з постраждалим. Цьому треба вчитися, опановуючи відповідні навички. Пам’ятайте: знання щодо надання першої медичної допомоги може врятувати ваше життя або життя іншої людини! Але головне правило – не нашкодити! Ніколи не намагайтеся провести медичні заходи, в яких ви не впевнені!
Відділом документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх) підготовлено тематичний перегляд літератури «Надання першої медичної допомоги: що варто знати?».
Запрошуємо всіх бажаючих до нашої книгозбірні!