Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Нехай муза прилітає і у другому 50-літті!

Урочисто-піднесенно і водночас проникливо 10 вересня, як кажуть, на одному диханні пройшов у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.О.Гончара творчий вечір поета і журналіста, краєзнавця, заслуженого працівника культури України Олега Васильовича Олексюка. Проводився він у рамках заснованого ним проєкту – артлабораторія «Українська хата  – талантами багата» та з нагоди його 50-річного ювілею.

Олег Олексюк – багатогранний талант: видав понад 30 кни­жок – збірок поезій, літературних та краєзнавчих праць. Їх мож­на було переглянути на книжковій виставці «Ріка поезії Олега Олексюка». Майже сотня його віршів покладена на музику. Він буквально фонтанує ідеї, підтримує таланти, як сказала у своєму виступі директор книгозбірні Надія Коротун, «організовує людям свято як керівник проєктів “Українська хата – талантами бага­та”, “Самоцвіти України” та “Гордість Херсонщини”».

Заступник начальника управління культури Департаменту ре­алізації гуманітарної політики ОДА Ігор Мазур, голови обласних організацій спілки письменників Василь Загороднюк та спілки журналістів Валерій Долина відзначали творчі здобутки ювіляра у царині культури, поетичної творчості, просвітницької і видав­ничої діяльності, вручили Олегові Васильовичу Почесні грамоти. На його рахунку чимало краєзнавчих розвідок, тож голова облорганізації Національної спілки краєзнавців Олексій Макієнко вручив імениннику посвідчення члена Національної спілки кра­єзнавців України.

Про тісну співпрацю Олега Олексюка з юними краєзнавцями говорила у своєму виступі методист Херсонського Будинку дитя­чої та юнацької творчості Маргарита Пулінець, а на екрані звуча­ли відеовітання ювіляру від учнів гімназії №6 м. Херсон. Приват­ний підприємець Сергій Коваленко дякував йому за допомогу у виданні книги про людей с. Інгулець, а староста Добропільського старостату Долматівської ОТГ Сергій Зуденко запевнив, що і на­далі буде підтримувати видавничі проєкти ювіляра.

У справжнього патріота, закоханого у смагляву Таврію, ініці­атора багатьох добрих справ і ніжного лірика Олега Олексюка надзвичайно широке коло друзів, які прийшли на творчий вечір. Щирі вітання та побажання творчої наснаги і успіхів лунали з вуст президента жіночого клубу «Ініціатива» Зої Бережної, йому присвячували свої виступи вокальні ансамблі «Червона калина» та «Херсонські молодички», співаки: народний артист України Харіс Ширінський та заслужений артист України Віктор Гурба, переможці вокальних конкурсів Тетяна Дудкіна та Антон Коломієць. А Іван Бурлака виконав «Пісню про Херсон» на слова Оле­га Олексюка, музику до якої написав композитор зі Сполучених Штатів Америки Андрій Білецький.

Нарешті довгоочікуваний момент – ювіляр читає ніжні і при­страсні вірші з нової збірки «Весна іде», присвячені своїй коханій (пані Оксана була окрасою вечора). Шквалом оплесків закінчи­лася зустріч з талановитим Олегом Олексюком, котрий багато робить у літературно-мистецькій сфері Херсонщини. Хай збу­ваються побажання подальшого розвитку проєкту «Українська хата – талантами багата», хай Муза прилітає до нього і у другому 50-літті, хай щастить і здоровиться.

Любов БРУСИК,
заступник голови Херсонської обласної організації
Національної спілки журналістів України.

Тронка. – 2020. – 17 вересня. №38.

Calendar

     12
3 4 56789
101112131415 16
17 181920212223
24252627282930