Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Нікола Тесла «Мої винаходи»

This material is in Ukrainian

10.05.2021 11:12

Всі ми знаємо Ніколо Теслу як відомого фізика і талановитого винахідника. Це він відкрив явище обертального магнітного поля, побудував електрогенератор надвисокої частоти та працював над науковим поясненням космічних процесів. Та що ми знаємо про нього, як про людину? Якою була родина Тесли? Як рідні та друзі ставилися до його досліджень? Врешті-решт, де він шукав натхнення для своїх винаходів?

Не знаєте? Отож-бо й воно. І ми не знали, поки не прочитали книгу «Мої винаходи». Це не просто дослідження життя і творчості Ніколи Тесли, це його автобіографія. Правдива, іронічна й захоплива.

Ще в дитинстві Нікола зробив вибір, який і вирішив його подальшу долю. Батьки хотіли, аби хлопець отримав церковну освіту, однак він віддав перевагу дослідженню природи. 

Вчені та дослідники зробили з Тесли своєрідного містичного гуру, який володів надсилою. Так, дійсно, у Тесли ще в дитинстві проявилася деяка особливість. Він називав її «дивною недугою, пов’язаною з видіннями, які часто супроводжувалися яскравими спалахами світла, що викривляли вигляд справжніх предметів і змішувалися з моїми думками та діями». Про неї Нікола також детально розкаже на сторінках автобіографії.

 Та поза цих видінь, у книзі ми бачимо фізика звичайною людиною, яка не соромиться визнавати свої помилки і не приховує життєві негаразди. У Ніколи був серйозний конфлікт з батьком, пристрасть до азартних ігор, часті нервові зриви та випадки втрати пам’яті. Але попри все це йому вдалося стати людиною, яка змінила не лише уявлення людей про світ, а й сам світ. Він ніколи не втомлювався працювати над своїми дослідженнями та над власним розвитком.

«Мене вважають одним із найпрацьовитіших, і, певно, так воно і є, бо якщо мислення мати за труд, то йому я присвячував мало не весь свій час. Але якщо працю розуміти як певну діяльність, яку виконують у визначений час згідно з суворими правилами, то я був би найбільшим серед ледарів. Кожне зусилля, зроблене з примусу, вимагає жертвувати життєвою енергією. Такої ціни я ніколи не платив. Навпаки, я досягнув успіху завдяки своїй розумовій праці».

І хоча книга «Мої винаходи» розповідає про життя фізика, ви не зустрінете тут багатосторінкового технічного опису. Це щира і відверта сповідь людини, якою захоплюється весь світ і у якої кожному з нас є, чого навчитися.

Автор відгуку: Анастасія Козак

 

Comments

Only registered users can comment

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031