Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Орієнтуватися на потреби громади, не боятися труднощів та багато працювати: Гончарівка відкриває арт-укриття «Незламна бібліотека»

This material is in Ukrainian

21.03.2024 20:38

21 березня для Гончарівки та херсонської громади відбулася радісна подія: відкриття арт-укриття «Незламна бібліотека».

Головна мета  цього проєкту – створення безпечного простору у відносно безпечному спальному районі, де мешканці херсонської громади зможуть  задовольнити свої культурні, інформаційні, освітні та соціально-побутові потреби. Крім того, цей простір стане майданчиком для інтелектуального спілкування, неформального навчання та реалізації інших громадських ініціатив. Майданчик гармонійно поєднує нову українську літературу для дітей і дорослих та сучасну техніку, необхідну для роботи та дозвілля в умовах деокупованого міста. Ноутбуки, інтерактивна панель, зарядна станція, старлінк, 3d-ручки та гаджети-помічники у вивченні іноземної мови – ось неповний перелік можливостей майданчика.

Реалізація проєкту стала можливою завдяки програмі «Дім Європи», що сприяє розвитку культури, креативних індустрій, соціального підприємництва, освіті та роботі з молоддю в Україні. «Прямуємо разом» - так звучить слоган програми і він повністю співпадає з життєвим кредо колективу Гончарівки – головними організаторами події.

Розділити радість від події та підтримати команду організаторів прийшли представники влади, меценати та партнери бібліотеки, а також постійні користувачі та учасники довоєнних проєктів книгозбірні.

Заступник голови Херсонської обласної військової адміністрації  Клюцевський Володимир Іванович зазначив важливість та необхідність подібних ініціатив для деокупованого міста. Він висловив надію, що подібних майданчиків на Херсонщині буде більше. «Щемливо, що такий інноваційний проєкт реалізували ті фахівці, які через російські обстріли втратили свою бібліотеку, але не склали руки й пішли далі», – поділився своїми враженнями про діяльність бібліотекарів  пан Володимир.

Втілити у життя задумане було б неможливим без мотивуючий підтримки Херсонської обласної ради. Перший заступник голови Херсонської обласної ради Соболевський Юрій Валентинович  привітав  присутніх з відкриттям майданчика та висловив повагу незламному колективу та його кропіткій  праці.

Усі ініціативи Гончарівки ніколи не залишаються поза увагою Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської ВДА.  Ось і сьогодні привітати з новим проєктом колектив Гончарівки та ознайомитися з можливостями «Незламної бібліотеки» завітала директорка Департаменту Царькова Віолетта Сергіївна. Вона закцентувала увагу на тому, що можливості майданчику детально продумані з урахуванням потреб громади та  висловила захоплення колекцією нової української літератури, яка представлена у просторі.

Не оминула подію й увага Херсонської міської військової адміністрації. Так, заступник начальника Херсонської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області Єфанов Антон Олександрович завітав на відкриття майданчику, висловив здивування можливостями відкритого простору та подарував оберіг, який захищатиме «Незламну бібліотеку» від усяких негараздів.

«Головна цінність нашого міста – це незламні та професійні люди. І цей проєкт є яскравим прикладом цього», – так про  бібліотечний простір «Незламна бібліотека» сказав голова Дніпровської районної у місті Херсоні ради – Кондратов Владислав Андрійович, який завітав на подію. 

«І в горі, і в радості»… Саме так можна сказати про підтримку   меценатів бібліотеки. І сьогодні, книгозбірню прийшли привітати давні друзі - генеральний директор комунального некомерційного підприємства  «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша» Херсонської міської ради, заслужений лікар України, член піклувальної ради –  Малицька Алла Павлівна та заступник голови піклувальної ради Гельфандбейн Леонід Семенович. Давні друзі бібліотеки підкреслили прогресивність ідей, велику працелюбність та невичерпний оптимізм колективу Гончарівки та незламної директорки закладу Коротун Надії Іванівни

В свою чергу пані Надія подякувала усім присутнім за підтримку та висловила сподівання, що відкриття арт-укриття «Незламна бібліотека» є першим кроком на шляху до великого відновлення Херсонщини.

Після офіційної частини відвідувачі майданчику мали змогу познайомитися з можливостями простору та поласувати солодощами.

Calendar

   1 2345
678 9 10 1112
13 1415 16 171819
20 21 22 23242526
2728293031