Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Пауло Коельо «Алхімік»

This material is in Ukrainian

09.04.2019 08:26

Коли в когось запитуєш про цю книгу, то половина опитаних вже її прочитали, а інша половина буквально завтра планує це зробити. Сьогодні темою нашої розповіді стане всесвітньо відомий «Алхімік» Пауло Коельо. І це ніяке не перебільшення. Цей твір, в оригіналі написаний португальською, перекладено більш ніж на 70 мов світу.
Вперше роман був опублікований у 1988 році і одразу ж здобув шалений попит у читачів. Сам автор витратив на написання своєї праці всього два тижні. Такий короткий термін він пояснив дуже просто: «Ця історія вже була написана в моїй душі».

Популярність цієї книги набула неймовірних масштабів. Авторитетний португальський «Журнал де Летрас» заявляв, що за кількістю проданих екземплярів «Алхімік» випередив всі інші видання, написані португальською мовою за всю історію розвитку цієї мови.

Коли відомий режисер Клод Лелюш вирішив екранізувати твір, сказав про «Алхіміка» наступне: «Інопланетянам, які прилетять на Землю, було б досить прочитати цю книгу, щоб зрозуміти про нас найголовніше».  

 «Алхіміка» читають всі: студенти і домогосподарки, бізнесмени та наукові співробітники. То про що ж ця книга, і в чому полягає секрет її успіху?

Головним героєм твору є пастух Сантьяго з Андалусії, який твердо впевнений, що бачить віщі сни. Саме задля їх тлумачення хлопець звертається до ворожки. Вона й розповіла Сантьяго про існування неймовірного скарбу в Єгипетських пірамідах.

Її слова й стали орієнтиром подорожі молодого пастуха. Його шлях був наповнений зустрічами, роздумами, невдачами та самоаналізом. Кожного дня шлях перетворювався для Сантьяго на школу життя, уроки якої він має засвоїти.

Визначальним мотивом не лише цієї мандрівки, а й усієї книги стали слова: «Якщо ти чогось хочеш – увесь Всесвіт буде сприяти тому, щоб твоє бажання збулося».

Доленосною для Сантьяго стає зустріч із самим алхіміком, який не лише розповідає про свій власний життєвий шлях, а й вчить пастуха розбиратися у доцільності та правильності своїх бажань. Середньовічний вчений наголошує, що важливість має сам шлях, а не скарби, розташовані на ньому. Та, на жаль, люди не усвідомлюють цього і сліпо прагнуть здобути невідомі коштовності. Алхімік каже, що той, хто не зрозуміє свого власного шляху – не збагне і його вчення.

Пауло Коельо в одному з інтерв’ю говорив: «Я з упевненістю можу говорити тільки про те, що кожна людина може і повинна мати намір. У житті кожного є місце для його власної мети, його власної місії, його власної мрії. Адже саме для втілення власного наміру… кожна людина, власне, і з'явилася на цей світ».

А що краще, ніж подорож, може допомогти людині розібратися в собі та своїх думках? Адже у звичайному житті ми завжди обмежені якимись рамками та догмами, і лише ставши на незвіданий шлях мандрівника, здатні відкрити себе справжнього.

Тож ми бажаємо, аби ця книга допомогла відкрити вам завісу до розуміння власної мети та отримати справжнє задоволення на своєму життєвому шляху.

Авторка відгуку: Анастасія Козак

Comments

Only registered users can comment

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031