Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Подарунок місту

This material is in Ukrainian

03.10.2019 15:33

Нещодавно в Херсоні пройшов справжній «зірковий суботник». Перебуваючи в гостях у нашому місті, модель світового рівня Валерія Караман (Valeriia Karaman) подарувала частинку краси та чистоти мікрорайону «Корабел». Вона на власному прикладі показала, що таке волонтерство і як це працює. Біля шкільного стадіону зібралися на «зірковий суботник» мешканці мікрорайону та школярі 57-ї школи, а також друзі та родичі Валерії, ну і, звісно, сама зіркова гостя. В організаційних питаннях допомогла керівниця Центру екологічної інформації Гончарівки, яка долучилася і до прибирання.

У суботнику взяло участь понад 30 осіб. Найчисельнішою групою були учні, що дуже показово. Якщо дорослі не спроможні вирішити «сміттєві питання», то дітям доводиться «розгрібати» наслідки.

Колюча трава, пластик, велика купа недопалків та два шприци з голками були запаковані у сміттєві пакети та відправлені на сміттєзвалище за кошти Валерії Караман. Більш ніж 50 пакетів на 120 л сміття зібрано на відносно невеликому клаптику за дві години прибирання. Найскладніше було визбирувати дрібні пластикові речі, адже вони, розкладаючись, змішуються з ґрунтом.

Самим прибиранням суботник не завершився. Спільно з іншими меценатами зіркова гостя придбала 8 саджанців чудо-дерев.

Погляньте, яка має бути краса! На фото – дерево кельрейтерія, саджанці якої тепер красуються на спільно прибраній території.

Сподіваємося, вони не всохнуть, не перекочують на чиюсь присадибну ділянку, а виростуть величезними гарними деревами. Поливання домовилися організовувати по черзі, адже найскладніше у житті дерев – це вистояти саме в умовах нашого посушливого півдня.

Цей зірковий суботник – приклад, який надихає нас всіх діяти! Минулого року у Всесвітній день прибирання президентка Естонії Керсті Кальюлайд прибрала міський парк у Дніпрі. Спеціально для цього приїхала в Україну. Тож ким би ти не був, де б ти не був – прибрати не соромно, соромно жити в занедбаному місті й навіть не намагатися зробити бодай щось, щоб зміни на краще стали твоєю реальністю!

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
293031