Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Пошук роботи: від мрії до мети

This material is in Ukrainian

27.07.2021 15:53

Процес працевлаштування може бути досить складним і зайняти не один місяць. Але часом пошук підходящої вакансії може ще більше затягнутися. Тут уже варто розібратися, що саме гальмує успішне працевлаштування. На тренінгу «Техніка пошуку роботи», що проходив для слухачів Херсонського міського центру зайнятості, ми розібрали, які бувають форми пошуку і як найефективніше діяти, якщо ви вирішили шукати роботу самостійно. Нагадаємо: такі тренінги проводяться завдяки співпраці Херсонського міського центру зайнятості і Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. Отже, книгозбірня має значний досвід надання соціальних послуг вразливим категоріям населення.

Логічно, що в наші часи інформаційних технологій цілком доречним є розгляд на тренінгах і такої теми, як пошук роботи на спеціалізованих сайтах та через соціальні мережі.

Сьогодні пошук роботи в інтернеті – це основний ефективний спосіб швидко, без зайвих затрат ресурсів підібрати вакансію для працевлаштування. Але часом здобувачі припускаються помилок, і одна з найпоширеніших – недостатньо чітко сформульована мета. Адже всі ми мріємо, але не завжди виходить наблизити мрію до дійсності. Як, оцінивши свої сильні і слабкі сторони, бажання стосовно процесу роботи та заробітної плати, найчіткіше сформулювати власні очікування щодо майбутнього місця роботи – про все це говорили у практичній частині нашого тренінгу.

Приділили увагу соціальним мережам Facebook і LinkedIn та особливостям їх використання. Розібрали, як працює концепція соціолога, професора Стенфордського університету Марка Грановеттера «Сила слабких зв'язків» у застосуванні до соціальних мереж, і як це може допомогти нам у пошуку роботи.

Наприкінці ми відвели певну кількість часу й іншій стороні питання – порушення закону роботодавцем на етапі розміщення оголошення про вакансію. Розібравши декілька цілком реальних прикладів із одного з найвідоміших сайтів пошуку роботи в Україні, слухачі дізналися: якими законами регулюються вимоги щодо змісту оголошення; чи законно зазначати у вакансії вимоги щодо віку або статі кандидата;  як ми можемо вплинути на недобросовісних роботодавців.

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
293031