Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Презентація книги «Донбас в огні. Путівник зоною конфлікту»

This material is in Ukrainian

05.04.2017 09:53

Можна як завгодно називати конфлікт на Донбасі – АТО, гібридна війна, уповільнена агресія або ще якось, але від цього він зовсім не перестане бути війною у повному розумінні цього слова. Росія офіційно не визнає своєї участі у конфлікті на території Донецької і Луганської областей. Однак докази російської військової присутності на Донбасі є незаперечними. В результаті систематизації таких доказів експертами Центру дослідження безпекового середовища «Прометей» за підтримки Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив та Міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm було створено унікальне видання – «Донбас в огні. Путівник зоною конфлікту». Вчора його презентація відбулась у нашій книгозбірні.

Книга була презентована Максимом Майоровим – співавтором видання та Аліною Майоровою – головним редактором путівника. Вони розповіли про історію створення видання та детально розкрили його зміст. Книга дійсно є путівником зоною конфлікту, вона містить загальну інформацію про Донбас як регіон, вказує на передумови військового конфлікту і розповідає про інформаційну війну та російську пропаганду, хроніку війни від кінця лютого 2014 року і дотепер. Також висвітлено життя в умовах військових дій, порушуються питання надання гуманітарної допомоги населенню від міжнародних організацій, стану економічної ситуації в ОРДЛО та ін. Путівник дає багато аналітичної та статистичної інформації, яка раніше не була оприлюднена. У виданні представлено перелік зразків військової техніки, що діє на Донбасі та є на озброєнні в Міністерстві оборони Російської Федерації. Цікаво, що у розділі «Транспорт» представлено шляхи в’їзду та виїзду в ОРДЛО громадян України та іноземців всіма видами транспорту. У додатках наведено міжнародні правові акти, що кваліфікують дії Росії як агресора. На сьогоднішній день путівник є найбільш повним виданням з теми конфлікту на Сході України. Книга також містить QR-коди, які ще більше розширять інформацію, подану в ній.

Презентація праці викликала значний інтерес громадськості Херсона. На заході були присутні заступник начальника департаменту внутрішньої та інформаційної політики ОДА Павло Гавриш, учасники АТО, представники Національного корпусу, краєзнавчого музею, журналісти, небайдужі херсонці.

Примірники книги були подаровані бібліотеці, а також зацікавленим херсонцям. Путівник можна завантажити.

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
293031