Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Презентація літературно-художнього видання «Саторіанці»

This material is in Ukrainian

11.12.2017 17:45

Напередодні закриття «Таврійського тижня мистецтв / Zабалка-2017» на користувачів нашої книгозбірні чекав ще один сюрприз. А саме презентація книги-зустрічі «Саторіанці», яка поєднала в собі творчість двох херсонських митців: художника-філософа Валерія Моругіна та поета-філософа Аркадія Веселова. Вони не були знайомі, хоча й проживали в одному місті. Обоє народилися далеко за межами Таврії, але місцем їх творчої зустрічі став саме Херсон.

Роботи кожного з авторів є самодостатніми. Полотна В. Моругіна безцінні унікальністю своєї естетики, глибиною філософського змісту, вони звучать для глядача духовним камертоном. Поезія А. Веселова – невпинний та ємкий заклик до розкриття божественного в собі, удосконалення в Любові, Чистоті та Світлі. Цікавим є те, що полотна та строфи створювалися незалежно один від одного в різний час. Але їх загальна ємкість безкінечна, відбувається певна алхімічна реакція, народжується «золото» катарсиса, просвітління.

Історію створення даного літературно-художнього видання розповіла присутнім ініціатор та головний організатор «Центру Валерія Моругіна» Ірина Скиданова. З творчою філософією Валерія Моругіна познайомила ведуча його виставок, кандидат технічних наук, доктор філософії Ольга Федотова. Своїми спогадами про художника поділився його близький друг, поет і художник, Юрій Топунов. У поетичному блоці заходу звучали твори в авторському виконанні херсонських митців: Аркадія Веселова та Людмили Крижановської. Родзинкою презентації стала композиція «У поетичному світі Валерія Моругіна» у  виконанні членів Творчого Об’єднання Незалежних «Ключ» Інни та Олександра Оліщуків. Вони відкрили для багатьох нову грань таланту художника – поетичну. Нікого не залишив байдужим і музичний супровід заходу у виконанні лауреата міжнародних конкурсів Євгенія Губаня та його учня (акустична гітара).

По закінченню презентації присутні мали можливість ближче познайомитися з творами авторів та поспілкуватися між собою. А тим, хто ще тільки бажає долучитися до творчого спадку Валерія Моругіна, повідомляємо, що виставка робіт художника буде тривати до 24 грудня. Тож будемо раді бачити вас у Гончарівці. Також дізнатися більше про художника та його творчість ви можете, звернувшись до сторінок офіційного сайту Центру Валерія Моругіна.

Представь себе, что сказанное слово

имеет свой определенный цвет.

Соединенье создает основу

какой-то из космических планет…

Цвета эмоций, радуга мышленья –

так много увлекательных глубин…

А жизнь – такое краткое мгновенье,

От первых слов – до старческих седин…

А. Веселов

Calendar

     12
3 4 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930