Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Про екологічне право – майбутнім юристам

This material is in Ukrainian

26.01.2022 16:59

Співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки були запрошені на бінарне заняття з екологічної тематики для студентів 3-го курсу Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ. Матеріал був дуже складний та насичений юридичними термінами, адже під час лекції ми розглядали Закони та Статті Конституції України, пов’язані з екологією. Усього на вивчення курсу «Екологічного та природно-ресурсного права» відводиться 2 семестри.

Для студентів це була перша лекція з курсу, тому співробітники Центру підготували відомості про ключові Закони з теми. Основні Статті, з якими доведеться працювати майбутнім юристам, містилися у Законі «Про охорону навколишнього природного середовища». Також Екоцентр ознайомив молодь з іншими нормативно-правовими актами: Законами «Про охорону атсмоферного повітря», «Про природно-заповідний фонд», «Про екологічну мережу», «Про оцінку впливу на довкілля», «Про стратегічну екологічну оцінку»; Водним та Земельним Кодексами.

Під час лекції ми не оминули увагою й таке поняття, як «екологічна інформація», оскільки відповідно до статті 9 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» громадянин має право на отримання інформації про стан довкілля,  збереження та вільне використання такої інформації за винятком обмежень, встановлених Законом.

Також у бінарному занятті взяли участь представники громадської організації «А що зробив ти?». Активісти розповіли про акції та заходи з екологічною повісткою, які вони організовували та проводили у Херсоні та поза його межами. Студентам Херсонського факультету ОДУВС було дуже цікаво дізнатися про свої громадянські права у сфері екології, про діяльність Центру екологічної інформації бібліотеки і познайомитися з херсонськими екоактивістами.

Calendar

     12
3 4 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930