Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Проект "Велике читання Великої людини": роздуми учасників

This material is in Ukrainian

25.12.2014

     Закінчується 2014 рік, за доброю традицією оцінюємо пройдений шлях та підводимо підсумки минулого року. Ми пройшли його з вами, працюючи над реалізацією проекту «Велике читання Великої людини», і тільки наша цілеспрямованість та згуртованість сприяли поширенню самої ідеї читання в регіоні як корисного та престижного заняття для різних соціальних груп.
     Дехто з учасників проекту вирішив поділитися своїми роздумами про прочитане.
   Шепелєв І. О., директор Департаменту фінансів облдержадміністрації:
     «Мені подобається історія, історична література. Історія – міцний зв'язок між минулим та майбутнім. Як відомо, незнання минулого шкодить пізнанню сучасного, тому найбільший інтерес в мене викликають книги про великих правителів, великих полководців. Я сприймаю концепцію щодо ролі особистості в історії та вірю в те, що доля народу, який стрімко наближується до політичного занепаду, може бути врятована лише генієм.
     Історія розглядає, які риси мають бути притаманні великим правителям: щедрість та бережливість; жорстокість та милосердя; любов та ненависть. Великі правителі, безсумнівно, суттєво впливали на хід історії, але їх діяльність стала можливою лише завдяки тому захисту, який забезпечували їм військові ватажки. Протягом всієї історії народи, яким пощастило дати світові великих полководців, були в змозі захистити власні землі. І я з великим задоволенням прочитав книги «100 великих полководцев» М. Леннінга, «Полководцы Древней Руси» В. Каргалова, «Государь» Н. Макіавеллі.
     Дуже задоволений тим, що став учасником проекту «Велике читання Великої людини», фонд бібліотеки дозволяє задовольняти всі мої бажання та запити.»

     Остроумова В. В., президент Херсонської Торгово-промислової палати:
     «Діяльність проекту «Велике читання Великої людини» піднімає престиж не лише бібліотеки, але й кожного його учасника, і я дуже рада, що стала одним з них. Адже за обов’язками моєї діяльності, аби пристосуватися до законів світового ринку потрібно постійно вивчати і знати, чим керуються в своїй практиці наші економічні партнери, що нового з’явилося в інформаційних і комунікаційних технологіях у міжнародній торгівлі.
     Тому свою участь у проекті я розглядаю як співпрацю з бібліотекою і як канал розповсюдження інформації для всіх її користувачів, добре, що фонди бібліотеки задовольняють потреби будь-якої категорії читачів.»

     Вечеріков Л. П., генеральний директор охоронних підприємств групи «Лідер»:
   «Беручи участь у проекті «Велике читання Великої людини», для себе зрозумів, що сучасна бібліотека набагато цікавіша, ніж я міг собі уявити. Від знань сучасних технологій, законів залежить успіх нашої роботи. Процес підготовки особистого складу з удосконалення професійних умінь і навичок, проведення інноваційних тренінгів вимагали неодноразового звернення до фондів бібліотеки. Тут були книги і з психології особистості, і з психології управління тощо.
     А в години дозвілля я люблю почитати книги з серії «Титани ХХ століття» – про видатних особистостей в історії. Читання хороших книг сприяє не лише інтелектуальному розвитку, але й психічному і фізичному здоров’ю. Звідси й особливий інтерес у мене до літератури про спорт, про здорове харчування, туризм. Звичайно, слідкую за новинками художньої літератури.
     Я дійсно отримую користь від участі у цьому проекті і відтепер стану постійним читачем бібліотеки.»

     Корольова І. В., екс-начальник управління культури, нині – заст. генерального директора обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша:
     «Читаю чимало – і за потребою, і для задоволення, бо книжка дає унікальні можливості, які жодною мірою не може запропонувати інше мистецтво чи мас-медіа.
     Хоча я люблю зрілі, виважені в історії культури тексти, але вважаю, що кожна людина має читати своїх сучасників, щоб розуміти дух свого часу. З цією метою я із задоволенням знайомлюся з Вергелисем, Шкляром, Трауб, в творах яких закодовано найдорожчі людські знання та почуття. Надзвичайними є для мене книги українських письменників – М. Матіос, Г. Пагутяк, О. Забужко, Ю. Андруховича.
     Недавно із аналітичним захопленням прочитала роман Н. Гурницької «Мелодія кави в тональності кардамону», в якому ти стаєш свідком незвичайного дійства – виспіваного душею саможиттєпису, сповіді героїні перед собою і людьми з найсуворішою самооцінкою, на яку лише здатна незаплямована людська совість.
    Поважаю В. Лиса і кожного разу з нетерпінням чекаю нового твору. Його роман «Соло для Соломії» я неодноразово рекомендувала своїм друзям та колегам.
    Шаную безмежно цей проект і маю за честь бути його учасником.»

    Від дописувача: Висловлюємо подяку всім, хто був з нашою бібліотекою цілий рік та сприяв підвищенню авторитету людини читаючої.
     Але на цьому проект «Велике читання Великої людини» не закінчується. Починаючи з 2015 року він працюватиме в іншому форматі (див. на сайті бібліотеки за посиланням «Центр читання – Радимо прочитати – VIP-персона»).

Чекаємо на всіх, хто любить Книгу!

 

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
293031