Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Реабілітація після пневмонії та COVID-19

This material is in Ukrainian

17.06.2021 11:32

Сьогодні все більше питань з'являється щодо так званого «постковідного синдрому». Найбільш поширеними симптомами «постковіду» у пацієнтів є: загальна слабкість, погане відновлення нюху і покашлювання після пневмонії на фоні коронавірусу. Головне те, що після перенесеної вірусної інфекції, яка спричиняє виснаження імунітету та вражає не лише легені, але і важливі системи організму людини – серцево-судинну, травлення і навіть нервову, – для остаточного одужання і соціальної адаптації рекомендується пройти ще відповідну реабілітацію.

Тому на черговий захід у рамках проєкту «Бібліотека – лікарня: простір здоров’я громади» у відділ документів з медичних наук було запрошено фахівця, яка для усіх присутніх представила  базову програму «Реабілітації після пневмоній, у тому числі COVID-19», що сприяє зміцненню здоров’я, відновленню психологічного стану та поверненню працездатності. Фахівець зазначила, що кожна людина, яка перехворіла, перш ніж повернутися до активних навантажень, виходу на роботу, повинна усвідомлювати саме необхідність відновлювальної терапії в комплексі з лікувальними заходами, і це стосується навіть тих, хто переніс хворобу в легкій формі.

Учасникам заходу розповіли про найбільш важливі типи реабілітації: перший – це пульмонологічна реабілітація, тобто відновлення життєвого об’єму легень, яке досягається за допомогою ЛФК, дихальної гімнастики та фізіотерапевтичних процедур. Другий – загальна реабілітація, що полягає в турботі про організм: певна дієта, фітотерапія, вакцинація тощо.

Зустріч у форматі живого діалогу з роз’ясненням найбільш гострих питань, які виникли у ході бесіди, пройшла жваво. Дякуємо фахівцю за надані корисні поради нашим відвідувачам!

Подбайте про своє здоров’я! Відвідуйте Гончарівку і будьте обізнаними у всьому, що стосується здоров’я!

Calendar

      1
2 3 45 6 78
910 11 12 13 14 15
16 17 18 19202122
23 24 25 26 27 28 29
3031