Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Ще раз про Жванецького…

This material is in Ukrainian

26.03.2019 14:23

У березні цього року відомому радянському, російському та українському письменнику-сатирику, популярному виконавцю своїх творів, Михайлу Михайловичу Жванецькому виповнилося 85 років.

Такий поважний ювілей відомого митця не міг залишитися поза увагою книгозбірні. Саме тому  засідання дискусійного філософського клубу «Ілюзіон» нещодавно було присвячено творчості М.Жванецького.

Учасники заходу жваво обговорювали творчу спадщину митця, свої особисті враження та вплив його діяльності на комічну сцену на території пострадянських країн. Багато із присутніх прийшли до думки, що його творчість має доволі специфічний характер і не завжди зрозуміла широкому загалу. Але при цьому гострота його думки та абсолютно неповторна передача змісту дають можливість усвідомити багатство його внутрішнього світу та інтелектуальні здібності.

Всі погодилися з думкою, що постать Михайла Жванецького є унікальною для України. Саме він, як ніхто інший, зміг передати специфіку одеського колориту та гумору, ці яскраві особливості перлини Південного регіону. Михайла Жванецького сприймають, як частину культурної спадщини цього славетного українського міста,  відомого і за межами України. 

Ведучий заходу, Костянтин Капошилін, розповів про свою особисту зустріч із видатним митцем, яка відбулася ще в шкільні роки. Також він розповів відому загадку, якою любить розважати Михайло Михайлович своїх слухачів. Одна випадкова зустріч може змінити і твій шлях, і твою долю. І це, власне, мало місце в житті Жванецького. Костянтин  повідомив декілька цікавих фактів із життя митця і, зокрема, про важливу роль у його кар’єрі випадкової зустрічі з іншим відомим сатириком – Аркадієм Райкіним.

Також предметом обговорення став гумор, як соціальне явище, та його роль у житті людини. Тут думки учасників суттєво відрізнялися: хтось вважав його могутньою зброєю; хтось – невід’ємною складовою здорової психіки; хтось – сенсом життя.

В кінці заходу учасники розповідали анекдоти та ділилися смішними історіями із власного життя, як це робив і сам Михайло Жванецький. Адже в його розповідях дуже мало вигадок, все, зазвичай, відбувається в його улюбленій Одесі.

Calendar

     12
3 4 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930