Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Сучасне рабство може торкнутися кожного!

This material is in Ukrainian

16.09.2019 13:19

Однією з найбільш актуальних проблем сучасності, на жаль, залишається торгівля людьми. Її жертвами в усьому світі щорічно стають мільйони осіб. Окрім економічних причин, які змушують людей полишати рідні домівки, торгівлі людьми сприяють також і відсутність належного та постійного інформування про існуючі ризики, а також низька правова обізнаність значної частини населення.

З  метою підвищення рівня обізнаності українців стосовно цієї проблеми на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара спільно з міським центром зайнятості проведено тренінг «Профілактика торгівлі людьми. Нелегальна робота за кордоном».

Сукупність соціально-економічних умов, специфіка географічного положення та справжній хаос призвели до того, що Україна перетворилася на країну-донора та країну-транзит «живого товару». Україна –  одна з десяти країн, жителі яких найчастіше потрапляють у «сучасне рабство». Особливо загрозливих форм набула торгівля жінками та дітьми. Більшість виїжджають за туристичними чи приватними візами, працюють без необхідних документів, дозволів та контрактів, а це робить їх безправними і стає причиною потрапляння до рук торговців «живим товаром». Саме тому завданням загальнодержавної ваги є боротьба з цим явищем, підтримка та захист українських громадян під час працевлаштування за кордоном.

На заході присутні ознайомилися з поняттям, предметом та етапами проблеми торгівлі людьми; з’ясували причини, які сприяють потраплянню у такі прикрі ситуації; обговорили особливості роботи за межами України та ризики, пов’язані з нелегальним працевлаштуванням; проаналізували оголошення про роботу відповідно до критеріїв порушення прав людини, законності або незаконності; прослухали юридичні рекомендації щодо працевлаштування за кордоном. Важливість, трагізм і небезпеку цієї проблеми було підкреслено під час перегляду документального відеоролику «Життя на продаж», де завдяки відтворенню реальних подій та справжнім свідченням жертв показано страшні подробиці «новітнього рабства».

Сподіваємось, що надана інформація допоможе уникнути причин та умов, які сприяють потраплянню у подібну ситуацію. Будьте уважнішими, не станьте жертвами торгівлі людьми!

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
293031