Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

«Судовий процес» разом із поліцією

This material is in Ukrainian

08.04.2019 14:02

Один із провідних напрямків діяльності  книгозбірні – правовове просвітництво молоді. У рамках проекту «Право та закон у твоєму житті» з цією метою у бібліотеці було проведено інтелектуальну рольову гру «Судовий процес». Її мета – підвищення правової культури молоді, виховання її в дусі поваги до законів, прав і свобод людини, розкриття принципів українського судочинства, а також демонстрація прогалин у законодавстві та помилок у роботі суду.

Цього разу рольова гра пройшла за участю працівників відділу ювенальної привенції  Головного управління національної поліції  в Херсонській області, які активно допомагали вихованцям Херсонської гімназії ім. Тараса Шевченка – учасникам гри. «Суддя» Костянтин Капошилін, ведучий гри, пояснив дітям, наскільки сильним є зв'язок між правом та щоденною поведінкою людини, яка повинна, в першу чергу, базуватися на принципах взаємоповаги, терпимості та честі, захисту власної гідності.

Далі учасники разом з ювенальними поліцейськими розв'язували надскладні завдання при розгляді цивільної справи про стягнення аліментів. Діти повинні були самі визначатися із розміром аліментів, а також обгрунтувати заявлені позовні вимоги. Ще учні намагалися розібратися в хитросплетіннях  обвинувачення та захисту в кримінальному провадженні на прикладі справи про крадіжку майна із камери схову. Учні виконували незвичні для себе ролі учасників процесу: позивачів, відповідачів, обвинувачених, потерпілих, адвокатів. Під час гри їм виділявся час, аби підготуватися до судового процесу за змодельованою ситуацією, визначити позовні вимоги або заперечення проти них, зробити обвинувальний акт та вибудувати лінію захисту чи обвинувачення. Учасники були зацікавлені грою.

Бібліотека і надалі планує підвищувати рівень правової культури молоді, адже незабаром вона, прямо чи опосередковано, впливатиме на процес державотворення в Україні.

Calendar

     12
3 4 56789
101112131415 16
17 18 19 20 212223
24252627282930