Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Сьюзен Кейн «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати»

This material is in Ukrainian

26.06.2019 12:28

Інтровертом бути не соромно. Коли весь світ буквально кричить, що треба бути активним, є люди, які вміють досягати успіху, не створюючи багато галасу навколо себе. Не всі люблять багатолюдні вечірки, активний відпочинок та роботу, пов’язану зі спілкуванням з людьми. І це є абсолютно нормальним.

«У нашому суспільстві діє система цінностей, яку я називаю «екстравертний ідеал», – поширене переконання, що ідеальне «я» має бути товариським, домінувати й завжди перебувати в центрі уваги. Інтроверсія, разом з її «сестрами» – чутливістю, серйозністю та сором'язливістю – вважають другосортними рисами особистості, які сприймають ледь не як патологію», – говорить Сьюзен Кейн, авторка книги «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати».

Це видання названо найкращою книгою 2012 року в жанрі нон-фікшн за версією читачів сайту «Goodreads» та є бестселером «Washington Post», «New York Times», «Los Angeles Times».

Головним джерелом «Сили інтровертів» стали дослідження вчених, спостереження психологів та безпосереднє спілкування авторки з інтровертами.

Одразу попередимо: ніякого заклику бути центром уваги будь-якої компанії у цьому виданні ви не знайдете. Тут немає MustHave писку дії, які треба виконати, аби стати іншим.

Однак після цієї книги ви абсолютно точно знатимете сильні сторони характеру інтроверта та як їх правильно використовувати при досягненні мети. До речі, авторка навіть виокремила в окремий підрозділ поради для інтровертів щодо того, як готуватися до публічних виступів.

Загалом книга складається з чотирьох розділів і розкриває всі аспекти особливості інтровертів. Сьюзен Кейн знаходить причини та першоджерела того моменту, коли саме екстраверсія стала культурним ідеалом, а ще вона розкаже, як за поведінкою немовлят можна визначити їх характер у дорослому житті.

Своєрідним підсумком книги виступають поради для батьків та вчителів, як спілкуватися та виховувати дітей-інтровертів, на що звернути додаткову уваги при спілкуванні з ними та як стати для них справжнім другом. Наводить Сьюзен Кейн і список літературних персонажів, які володіють рисами подібного характеру. Загалом можна сказати, що книга Сьюзен Кейн – це синтез життєвого досвіду інтровертів та порад щодо спілкування з ними.

Comments

Only registered users can comment

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031