Home Новини Третій судовий процес у книгозбірні

Третій судовий процес у книгозбірні

26.02.2019 09:18

22 лютого в Гончарівці вже втретє була проведена інтелектуальна рольова гра «Судовий процес». Цього разу учасниками стали учні восьмого класу херсонської загальноосвітньої школи №30. «Суддя» Костянтин Капошилін, ведучий гри, перед її початком пояснив поняття права – як правової, так і філософської категорії. Додаткову увагу звернув на визначення такого поняття, як «дух права», що є головним чинником у питанні дотримання законів у разі, якщо вони порушують базові принципи прав людини.

Учні, як учасники цивільного та кримінального процесів, сфокусувались на двох судових справах: кримінальній – щодо крадіжки майна; та цивільній – щодо стягнення аліментів на утримання дітей. Діти виконували незвичні для себе ролі учасників процесу: позивачів, відповідачів, обвинувачених, потерпілих, адвокатів. Під час гри учням виділявся час, аби підготуватися до судового процесу за змодельованим сценарієм, визначити позовні вимоги або заперечення проти них, зробити обвинувальний акт та вибудувати лінію захисту чи обвинувачення. Учасники були зацікавлені грою, а виконання важливих ролей у життєдіяльності держави викликали в учнів неабиякий інтерес.

Через призму цих справ школярі мали можливість ознайомитися з проблемами судочинства в Україні, визначити прогалини в діяльності правоохоронних органів, а також відчути на собі тягар відповідальності, який лягає на плечі суддів, прокурорів та адвокатів.

Метою гри є правове просвітництво молоді, розкриття принципів, якими керується українське судочинство, а також демонстрація прогалин у законодавстві та помилок у роботі суду.

Calendar

     1 2
3 4 5 6 78 9
1011 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 2829 
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день