Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Центр екологічної інформації долучається до інформаційної кампанії про небезпечні матеріали та відходи

This material is in Ukrainian

13.12.2019 10:09

За даними ВООЗ, у всьому світі на даний час приблизно 100 тис. осіб вмирає щорічно від хвороб, викликаних дією азбесту. Як свідчать наукові дослідження європейських, українських та російських учених, використання азбесту та продукції, в якій він міститься, може стати причиною таких захворювань, як азбестоз, мезотеліома та рак легенів. Азбест має чимало корисних властивостей, він інертний та не піддається плісняві, має високі шумозоляційні та протипожежні властивості. Завдяки чому він набув широкого використання у різних галузях.  Але на основі результатів всебічних наукових досліджень канцерогенних речовин Міжнародне агентство з вивчення раку при ВООЗ віднесло азбест до першої, найбільш небезпечної категорії сполук зі списку речовин-канцерогенів, для яких існують достовірні відомості про їх шкідливість для людини.
В Європі азбест давно заборонено використовувати на виробництві. Оскільки угоду про асоціацію з Євросоюзом підписано, Україна повинна виконати усі зобов’язання за нею, зокрема, привести власне законодавство у відповідність до європейських норм. Зараз в Україні азбест, зокрема, використовується при виробництві шиферу. Наразі постає питання заміни в будинках азбестовмісних матеріалів на безпечні сучасні аналоги. Але що робити з вилученими матеріалами? Яка кількість популярного колись азбесту є в наших лікарнях, школах чи інших будинках? На ці та інші питання поводження з азбестом законодавство не дає чіткої відповіді. Закрити певну кількість питань можна, звернувшись до досвіду Європейських країн.
У міській раді відбулася нарада в рамках проекту розробки політики поводження з небезпечними матеріалами та відходами в Херсоні та Херсонській області.

Учасниками зустрічі були перший заступник міського голови Ігор Козаков, керуючий директор CES (Clean Energy Solutions), Генеральний директор iC сonsulenten Україна, експерт з питань екології Андреас Гельбл, технічний експерт iC сonsulenten Україна, експерт з питань екології/азбесту, радники міського голови Артур Мадатян та Наталія Матковська, начальник депаратменту житлово-комунального господарства Олексій Войтенко, представники профільних громадських організацій та керівниця Центру екологічної інформації нашої книгозбірні. На нараді обговорювали можливості реалізації в Херсоні пілотного проекту з розробки політики поводження з небезпечними матеріалами та відходами в цілому та відпрацювання комплексу заходів для ліквідації азбесту зокрема. Подібні проекти реалізовувала компанія iC сonsulenten Україна.

iC consulenten Україна – інжинірингова консалтингова компанія, яка входить до австрійської групи iC Austria. iC веде активну діяльність на ринку України, починаючи з 2006 року. За ці роки компанія отримала величезний досвід у реалізації проектів у багатьох технічних напрямках і з широким спектром завдань: енергоаудити, проекти в будівельному секторі, управлінні дорожнім рухом, проекти з техніки безпеки і захисту навколишнього середовища тощо. Багато з реалізованих проектів фінансувалися Міжнародними фінансовими та донорськими організаціями.

На початку зустрічі відбулася презентація проекту розробки політики поводження з небезпечними матеріалами та відходами, що утворюються в рамках міжнародних проектів з реконструкції будівель та впровадження комплексу заходів для ліквідації азбесту.
Під час зустрічі намітили перші кроки співпраці – розробку просвітницької та адвокасі-кампанії, розробку методичних матеріалів для будівель соцсфери про небезпечні відходи та як з ними поводитись, початок інвентаризації тощо. Центр екологічної інформації книгозбірні, розуміючи важливість впровадження сучасних стандартів поводження з небезпечними матеріалами, долучиться до проведення просвітницької діяльності. Адже азбест, що присутній у багатьох спорудах, стає небезпечним саме при неправильному поводженні з ним. Тому знання й розуміння можуть зберегти здоров’я та життя. Для успішного впроваджені нових стандартів і проектів дуже важлива інформаційна кампанія, що формує розуміння та підтримку серед населення.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031