Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Центр екологічної інформації Гончарівки провів кліматичний марш

This material is in Ukrainian

28.09.2021 13:01

Цієї п’ятниці у Херсоні відбувався марш за клімат, організатором вуличної акції виступив Центр екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Кліматичний марш вже втретє відбувається у Херсоні. Цьогоріч учасників було трохи менше, ніж зазвичай, – через негоду деякі активісти не змогли прийти. Але 15 відчайдухів все ж таки вийшли на акцію, щоб разом крокувати центральними вулицями міста з плакатами у руках. Плакати з гаслами та вимогами напередодні були намальовані власноруч під час «плакатної майстерні», яка за доброю традицією відбувається напередодні маршу.
Стартували активісти, як і в минулі роки, від бібліотеки, далі піднялися парком Слави до вулиці Перекопської і прямували до проспекту Ушакова. Фінальним пунктом кліматичної ходи стала Херсонська обласна державна адміністрація. Серед учасників були співробітниці Центру екологічної інформації Гончарівки, активісти ГО «Інша», студенти гідрометеорологічного коледжу та просто друзі й соратники, яким небайдужа доля нашої планети. І це не просто пафосні слова: марш за клімат, покликаний не лише привернути увагу до екологічних проблем області, він є приводом поговорити про ці катаклізми на більш глобальному рівні. Нестача прісної води, стихійні лиха, вирубка лісів, забруднення повітря, зменшення (в деяких випадках зникнення) цілих видів диких тварин, поступове підвищення температури повітря улітку, «сміттєві острови» в океані, нестача їжі та природних ресурсів у бідних країнах – це неповний список тих негараздів, з якими вже сьогодні зіштовхнулося людство. Наша задача хоча б частково призупинити ці негаразди своїми відповідальними діями.
Активісти озвучили наступні вимоги до місцевої влади:
- Перехід на альтернативні джерела енергії;
- Відмова від викопного палива – курс на повну декарбонізацію економіки України;
- Використання енергоощадження в усіх секторах;
- Розвиток громадського електротранспорту та велоінфраструктури в містах;
- Заборона виробництва, продаж та використання одноразового пластикового посуду;
- Припинення вирубки Олешківських лісів та підпали очерету;
- Негайно звернути увагу на річку Дніпро, яка міліє та замулюється.
Насамкінець трохи позитиву: під час маршу говорили й про зміни на краще, які останнім часом відбулися у Херсоні. Йдеться про Центр сортування сміття «GreenLine SV», який відкрився у травні цього року. До Центру можна приносити на переробку до 40-ка видів відходів, і спектр послуг тільки зростає. Між іншим, відкриття сортувальної станції було одним із ключових вимог активістів. Влада не почула, але бізнес відгукнувся.
Хтозна, можливо, наступного року ми зможемо викреслити з цього списку вимог ще один пункт. А може й навпаки. Все залежить від нашого вміння домовлятися між собою та здатності боротися за свої права. Але ми, співробітники Екоцентру, докладаємо чимало зусиль, щоб популяризувати «екологічний» спосіб життя та культивуємо любов до природи.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031