Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

«Турнір ввічливих» у книгозбірні

This material is in Ukrainian

27.04.2019 06:00

Здавна на землі люди цінували праведне життя – життя чесне, щире, відкрите. Зло, як відомо, тривалий час не забувається. А от добро помножує добро. Необхідно втримуватися від поганих учинків, лихих намірів. Щоб люди вас поважали, гарно ставилися до вас, ніколи не забувайте і завжди дотримуйте золотого правила вихованості: «Стався до людей так, як би ти хотів, щоб ставилися до тебе». Ввічливість є одним із проявів доброзичливого ставлення до людей, з якими ми щоденно спілкуємося вдома, в школі, магазині, транспорті. М. Сервантес наголошував: «Ніщо не коштує так дешево і не ціниться так дорого, як ввічливість».

Про це розмірковували учні 2-А класу загальноосвітньої школи №47, які нещодавно завітали до нашої книгозбірні. Вони взяли участь у турнірі справжніх леді та джентльменів – «Турнірі ввічливих». На заході дітям були запропоновані різноманітні конкурси, зокрема: назвати якомога більше добрих, ввічливих слів; відповісти на питання з правил етикету.

Велику зацікавленість викликав конкурс «Чорна скринька». Завдання було складне: назвати предмет, який знаходиться в середині закритої чорної скриньки. Але це не стало перешкодою, наші гості дали правильну відповідь на питання: що завжди повинно бути в кишені вихованої людини? Ще школярі грали в гру «Чемно-нечемно», де треба було плескати в долоні, якщо так поводитися чемно. Змагання проходило у доброзичливій атмосфері та з лицарськими стосунками між учасниками. Діти показали знання хороших манер і правил етикету.

Добрі манери не виникають самі собою. Щоб бути культурною людиною, цього слід прагнути і домагатися. І завжди треба дотримуватися моральних правил.

На завершення всі домовилися, що будемо постійно доводити собі та оточуючим, що ми – виховані, чемні, ввічливі люди.

         «Сказав мудрець: – Живи, добро звершай!
          Та нагород за це не вимагай...
          Хай оживає істина стара:
          Людина починається з добра!»
                                                       Л.Забашта

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15161718192021
22232425262728
293031