Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Творча виставка «Наш Крим» у Гончарівці

This material is in Ukrainian

17.05.2019 09:44
16 травня у Херсонській обласній універсальній науковій  бібліотеці ім. Олеся Гончара митці Генічеського району презентували творчу виставку «Наш Крим», присвячену 75-й річниці депортації кримських татар. Ця тема дуже важлива для всієї України та болюча для  мешканців саме Генічеського району, де проживає багато представників кримськотатарського народу.
Презентацію виставки «Наш Крим» вшанували своєю присутністю почесні гості. Так, перший заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ізет Рустемович Гданов наголосив: «Зараз дуже важливо доводити правду до суспільства про ті часи, коли через три роки після депортації кримських татар загинуло від хвороб та голоду 46% депортованих – дітей, жінок, людей похилого віку. І не забувати. Зараз Росією в окупованому Криму проводиться вже гібридна депортація, коли усілякими методами тиснуть на українців та кримських татар, змушуючи покинути свою Батьківщину… Але в нас є генетична пам'ять. Ми одного разу повернулися в Крим і повернемося ще!».
Начальник управління культури ХОДА Світлана Віталіївна Думинська нагадала: «В єдності – сила кримськотатарського народу. Вони єдині, в них є сили боротися і перемагати. Митці Генічеського району відкрили в картинах з цієї виставки свою душу. Але ще ці твори мистецтва – докази російської агресії в Криму, які будуть обов`язково використані в суді проти РФ».
Голова Генічеської райдержадміністрації Олександр Степанович Воробйов впевнений, що Крим обов`язково повернеться до України, наша перемога не за горами, але треба вивчити історію кримськотатарського народу та України, щоб не допустити історичних помилок.
Завідуючий Сектору у Херсонській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Денис Миколайович Чистіков також наголосив на єдності зусиль українців та кримських татар щодо повернення Криму.
В.о. заступника голови Херсонської міської ради Михайло Валерійович Линецький розказав, що після анексії Росією АР Крим Херсон прийняв 8000 внутрішньо переміщених осіб, з яких велика кількість – кримських татар. Херсонці та міська влада зробили все, щоб у нас вони відчували себе, як вдома.
Директор Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара Надія Іванівна Коротун нагадала: «Українці, як ніхто, вміють радіти і співчувати. Зараз ми розділяємо горе кримськотатарського народу, адже ми всі – громадяни однієї країни. Бібліотека Гончара дуже рада плідній співпраці з кримськотатарськими митцями. Це дуже важливо – бути єдиними. Дякуємо, що ви зібралися у нас, як партнери та гості, будьте щасливі, хай ніякі негаразди не заходять в наші домівки!».
Під час заходу лунала чарівна музика та співи від скрипальок Аліє Камбурової і Селіме Кешфедінової та співачки Діани Максименко.
Присутні на презентації мали змогу доторкнутися до краси й самобутності Кримського півострову, історія якого сягає у глибину століть і нерозривно пов'язана з Україною.    
Творча виставка «Наш Крим» розкрита трьома тематичними розділами, перший з яких – експозиція, присвячена національному герою кримськотатарського народу Номану Челебіджихану (графіка, декоративний розпис, мозаїка, аплікація та оригінальні малюнки за кримською тематикою кінця ХIХ-початку ХХ ст.)
Другий розділ – пронизлива фотовиставка «Від депортації – до окупації», що складається з фотографій із сімейних альбомів кримськотатарських родин і світлин сучасних подій, які стосуються анексії Криму (автор – Олександр Прихненко, член Національного союзу фотохудожників України, у співпраці з Гульнарою Бекіровою, заступником голови Генічеської районної державної адміністрації).
Художня виставка «Кримський колорит» – третій розділ експозиції – представляє мальовничі пейзажі Криму, створені з любов`ю і майстерністю.
Творча виставка «Наш Крим» працюватиме у Гончарівці до кінця травня. Всі відвідувачі можуть залишити свої враження від неї у Книзі відгуків.

Calendar

     12
3 4 56789
101112131415 16
17 18 19 20 212223
24252627282930