Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Вечір пам’яті «Солдати Травня, слава вам навіки…»

This material is in Ukrainian

08.05.2019 12:17
Весна іде, і переможним кроком
В тюльпановому вічному вогні
Йде травень крізь хвилини, дні і роки,
Несе нащадкам спогади свої…
 

8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945рр. Дата приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року. Саме цей день прийнято вважати Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Нову традицію вшанування жертв Другої світової війни розпочали у 2015 році. Так Україна приєдналася до загальноєвропейської традиції.

Під час Другої світової війни загинув майже кожен другий українець, 2.5 мільйона людей вивезли на примусові роботи до Німеччини. Було зруйновано більшість великих та малих міст України. Без даху над головою залишилося близько 10 мільйонів осіб. Тому впевнено можна сказати, що Україна постраждала більше, ніж будь-яка інша країна Європи.

До Дня пам’яті та примирення в актовій залі нашої книгозбірні відбувся вечір пам’яті «Солдати Травня, слава вам навіки…» для студентів Херсонського медичного коледжу. На початку заходу присутні переглянули відео про історичне відтворення військових подій початку Другої світової війни, адже у радянські часи справжня історія замовчувалася. Українці воювали в арміях США, Канади, Великої Британії, Польщі, Франції та інших країн, а у складі Червоної армії було близько 6 млн. Розглянули символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги – червоний мак, який є міжнародним символом пам’яті жертв військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи з 1914 року. Для українців він також є важливим, починаючи ще з часів козацтва. Існує повір’я: на тому місці, де гинув козак, виростав мак. Разом зі студентами пригадали деяких легендарних військових того часу – кулеметницю Галину Кузьменко, кримськотатарського льотчика Амет-Хана Султана, розвідника Євгена Березняка, американського військового українсько-лемківського походження Майкла Стренка, сержанта військово-повітряних сил Канади Петра Дмитрука, генерала, Героя України Кузьму Дерев’янка та інших. Всіх полеглих солдатів у боротьбі з нацистськими окупантами пом’янули хвилиною мовчання.  На самий кінець провели ніби паралель між минулим і сьогоденням, адже на Сході України йдуть військові дії, точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України.

Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості перемоги сьогодні.

Calendar

12 3 4 567
8 9 10 11 121314
15161718192021
22232425262728
2930