Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

«Вело ПДР» у Херсоні

This material is in Ukrainian

30.07.2019 11:55

В останні кілька років аварійних ситуацій на дорогах нашої країни за участю велосипедистів стає дедалі більше. Про це свідчить офіційна статистика, адже розвиток велоруху набирає все більшого обсягу, насамперед, у великих містах. Основною причиною цього є незнання правил дорожнього руху. Купивши собі велосипед, чи вивчили ви правила дорожнього руху?

27 липня в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбулася прес-конференція, присвячена соціальному проекту «Вело ПДР». На прес-конференції були присутні: Антон Вах – тимчасово виконуючий обов’язки старшого інспектора з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Херсонській області, Ярослав Концевий – голова громадської організації «ВелоХерсон»; Микола Тараненко – командир загону швидкого реагування Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України; представники засобів масової інформації м. Херсона; члени ГО «ВелоХерсон»; зацікавлені мешканці міста.  

Ярослав Концевий повідомив, що проект розпочав свою роботу ще в 2016 році, і за цей час до нього приєдналося  більш ніж 15 великих міст України. У цьому році до «Вело ПДР» долучились і херсонці. Проект є результатом роботи громадських діячів, журналістів, комерційних організацій та патрульної поліції України. «Вело ПДР» дозволяє велосипедистам перевіряти свої знання правил дорожнього руху за допомогою тесту. Метою онлайн-тесту є покращення культури водіння, безпеки дорожнього руху, в тому числі, попередження ДТП за участю веловодіїв у містах України.

Досить цікавим для присутніх стало те, що до переліку завдань у тестуванні додано питання з основ первинної медичної допомоги. Важливість цих знань аргументував Микола Тараненко. Він розповів, як вберегти себе на дорозі, користуючись велотранспортом, та допомогти постраждалому в ДТП.

Старший лейтенант Антон Вах повідомив, що тільки в минулому році на дорогах України загинуло близько 300 веловодіїв, зокрема на Херсонщині – 4 велосипедиста. Він прокоментував деякі тестові завдання проекту «Вело ПДР» та розповів, як веловодію уникнути небезпечних ситуацій на дорозі. Також А.Вах відповів на конкретні запитання щодо дій велосипедистів на складних ділянках руху м. Херсона.

Наприкінці зустрічі досвідчені користувачі велотранспорту та велосипедисти-початківці змогли на практиці перевірити свої знання з правил дорожнього руху, склавши тест «Вело ПДР». Веловодії Денис Єгоров та Євгенія Горевая першими  пройшли тестування та отримали подарунки від Управління патрульної поліції в Херсонській області.

Зустріч відбулась в теплій дружній атмосфері, об’єднавши велолюбителів та спеціалістів з безпеки на дорогах. Учасники прес-конференції дійшли згоди в тому, що проект «Вело ПДР» є вкрай необхідним, адже надає можливість легко перевірити та поглибити свої теоретичні знання з правил дорожнього руху. Сподіваємося, що проект покращить рівень безпеки на дорогах нашого міста та кількість аварій за участю веловодіїв значно зменшиться.  

Гончарівка запрошує всіх бажаючих пройти тест «Вело ПДР», скориставшись інтернет-можливостями книгозбірні.

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
293031