Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Вересневий листопад

This material is in Ukrainian

18.10.2012

Існує така народна прикмета: якщо на свято Покрови буде теплий день, то зима обіцяє бути лагідною.
У відділі реєстрації та контролю теж існують свої прикмети. Дослідивши їх уважно, можемо з впевненістю сказати, що зима буде такою ж врожайною на читачів, як і початок осені. А для цього ми доклали максимум зусиль і з повним озброєнням зустрічаємо нові групи наших потенційних читачів.
Перших осінніх гостей з гідрометеорологічного технікуму ми зустрічали 3 вересня оглядовою екскурсією.
Працюючи з аудиторіями різного віку, спеціальностей та уподобань, ми додаємо до кожного нашого заходу щось новеньке, вносимо елементи, що допомагають додати до заходів яскравих фарб.
5 вересня до нас завітала група з Херсонського державного університету спеціальності «Психологія» для ознайомлення з загальним фондом та можливостями нашої бібліотеки. Після проведеної екскурсії частина екскурсантів поповнила лави читачів нашої бібліотеки.
В кінці екскурсії ми апробували новий прийом роботи. Він являє собою окремий невеликий блок інтерактивної праці між екскурсоводом та екскурсантами. В ході заняття аудиторія за допомогою засобів наочності отримує інформацію, що безпосередньо стосується нашого «товару». Це такі питання, як поява перших бібліотек, компакт-дисків, журналів, газет, друкованих текстів, електронних книг тощо; що являє собою «проект Гутенберга»; коли почала своє існування всесвітня мережа «Інтернет» та ін.
За допомогою карток екскурсанти отримують доступну інформацію в лаконічній формі про те, без чого ми сьогодні не уявляємо нашого життя.
12 вересня ми зустрічали групу учнів з 27 школи на екскурсію-знайомство з книгозбірнею та на тематичний захід «Психологія кольору», на якому ми разом з дітьми розглядали концепцію кольору Гете, будували асоціативні ряди. Діти розвивали фантазію, уяву, навички мовної та мовленнєвої діяльності. Словом, розвивалися, граючись.
Було проведено оглядову екскурсію для Херсонського академічного ліцею імені О.В. Мішукова при ХДУ ХМР. На даній групі апробувалася методика проведення екскурсії з декількома екскурсоводами. Було досягнуто позитивних результатів на професійному рівні.
Хочемо відмітити злагоджену взаємодію роботи нашого відділу на структурному рівні бібліотеки. Дійсно, всі екскурсанти завжди дивуються книзі Брайля та специфічному обладнанню Центру обслуговування користувачів з особливими потребами; захоплюються матеріалами з відділу рідкісних і цінних видань та відпочивають з користю в екологічному центрі, в якому у дитячих мультфільмах завуальовано екологічні проблеми глобального та локального масштабу.
Окремий блок роботи відділу – робота з німецькомовним фондом Гете-Інституту в Україні, що надав нашій бібліотеці матеріали німецькою мовою для користування читачам. Мета – популяризація німецькомовного фонду «Заочний абонемент» Гете-Інституту та створення позитивного іміджу Німеччини та німецькомовних країн.
З цією метою відбувся ряд тематичних заходів.
 У вересні було проведено для учнів Херсонського академічного ліцею імені О.В. Мішукова при ХДУ ХМР (профіль – іноземна мова) урок німецькою мовою з теми «Письменники Німеччини».
Після заходу учні з вчителем ознайомилися з літературою, а керівник групи отримав невеликий подарунок від Гете-Інституту.
На початку жовтня для ознайомлення з німецькомовним фондом до бібліотеки завітали викладачі німецької мови херсонських шкіл.
Вчителям презентували німецькомовну методичну літературу та навчальні посібники.
Тож вдалий початок осені приніс нашій бібліотеці нові знайомства, нових читачів, розширив коло віртуальних користувачів. А гості натомість отримали нову корисну інформацію, позитивні емоції та приємні враження. Роботу ми продовжуємо і чекаємо на нові зустрічі з вами у нашій бібліотеці!

Calendar

     12
3 4 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930