Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

«Вічні миті Хуана Рамона Хіменеса»: літературний дайджест

This material is in Ukrainian

15.12.2020 16:09

ХХ століття залишає по собі бентежний післясмак: суміш гіркоти, співчуття й навіть розпачу. Й усе це сучасний читач віднаходить у творах митців минулої епохи. На черговому засіданні Об’єднання вільних художників «Ракурс» присутні відкрили для себе творчість іспанського поета Хуана Рамона Хіменеса (24 грудня 1881 р., Могер, Іспанія – 29 травня 1958 р., Сантурсе, Пуерто-Рико). Головним і єдиним змістом життя митця була поезія, центральна тема якої – пошуки та захист краси. І як результат – «за ліричну поезію – взірець щонайвищої духовної сили та художньої досконалості в іспанській літературі» Х.Р.Хіменес у 1956 році отримав Нобелівську премію в галузі літератури. Його сприйняття світу тонке, суб'єктивне, іноді дещо дивне і вигадливе. А з художньої точки зору, у віршах домінує музика та колір. Саме музика вносить у його поезію ноту меланхолії. Не меншу роль відіграє у творчості Хіменеса колір, який він трактує у дусі живопису імпресіоністів.

Усе це багатство внутрішнього світу іспанського поета намагався передати ракурсівцям у своїй лірично-музичній замальовці за творами автора херсонський бард Ігор Мішуков. Зала наповнювалась емоціями, які передавав творчий тандем: вірші Хуана Рамона Хіменеса звучали в музичному супроводі херсонського майстра гітари Бистрова Геннадія Федоровича.

Говорили на засіданні й про власні здобутки. Своїми творчими надбаннями за рік, що минає, поділилися поетеса з Олешок Поліна Овраменко, презентувавши власну збірку дитячої поезії «Диво-квітка»; херсонський поет Юрій Несін продекламував свої твори «Небо в кишені», «Здався без бою», «Июльский зной еще не наступил» тощо. Андрій Сурін представив на осуд присутніх свою поезію «Ведение веретена», «Свобода дыхания», «Бабочки с веерами» та ін. Прослухали присутні й морські балади у виконанні Дмитра Смолка.

І, звісно ж, відвідувачі заходу не могли обійти цікаве й очікуване усіма з великим нетерпінням свято – Новий Рік. Тож про історію виникнення і традиції святкування Різдва та Нового року розповіла Валентина Восітінська.

Літературний дайджест пройшов у творчій та дружній атмосфері. Із нетерпінням чекаємо на нові зустрічі!

Calendar

     12
3 4 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930