Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

«Відчуй рок-н-рол!»: бібліопаті з нагоди Всесвітнього дня рок-н-ролу

This material is in Ukrainian

15.04.2019 13:51

Всесвітній день рок-н-ролу (World Rock-n-roll Day) – свято однодумців, для яких рок-н-рол став не лише музикою, а стилем і способом життя. Свято відзначається щорічно 13 квітня, хоча історична подія, що послужила основою для свята, відбулася днем раніше. 12 квітня 1954р. Білл Хейлі (Bill Haley) записав сингл «Rock Around The Clock», що став знаковим у новому музичному напрямку. Він швидко подолав межі США та поширився по країнах і континентах, кинувши виклик суспільству і традиціям.

Долучилася до свята і наша книгозбірня. Так, працівник соціокультурного сектору Гончарівки Костянтин Капошилін 12 квітня провів з цієї нагоди бібліопаті «Відчуй рок-н-рол!» для учнів Херсонської загальноосвітньої школи №48. Окрім історії зародження цього популярного жанру музики, ведучий приділив значну увагу філософії рок-н-ролу. Адже на початку 60-х років XX століття рок-н-рол став музикою протесту, музикою бунтарства та музикою людей, які прагнули свободи від застарілих стереотипів суспільства, від репресивної поведінки влади, проти війни та несправедливості, проти обмеження громадянських прав та свобод. Ведучий наголосив, що рок-н-рол – це, в першу чергу, музика сміливих людей, які не боялися кидати виклик сильним світу цього та ставати рушійною силою для змін у суспільстві. Істерія «холодної війни» між СРСР та США, війна у В'єтнамі, дискримінація чорношкірого населення в Америці та соціальна нерівність знаходили своє відлуння в текстах рокерів. Молодь, яка слухала цю музику, ставала саме тою силою, яка здатна змінити цей світ на краще за допомогою любові та миру. На заході звучала музика відомих гуртів… Учасники заходу переглянули чисельні відеоматеріали про те, як саме проходив цей рух у світі і на території колишнього СРСР. Дізналися історію своїх дідусів та батьків, які не хотіли сприймати як радянську пропаганду, так і стиль життя, а дозволяли собі відрізнятися, в тому числі належністю до молодіжної рок-культури.

Не обійшов ведучий заходу стороною й розвиток української рок-музики. Учні мали можливість послухати перші хіти легендарного українського гурту «Океан Ельзи», а потім разом співали вже сучасні їхні пісні. Ведучий також розповів про тематичні особливості сучасного рок-н-ролу, зокрема, важливість збереження навколишнього середовища. Саме про це була  остання пісня всесвітньо відомого рок-гурту «Лінкін-парк» під назвою «Що я накоїв?».

Під час всього заходу в аудиторії велася жвава дискусія щодо філософії рок-н-ролу. Нове покоління молодих українців, не зважаючи на свій юний вік, під час дискусії яскраво продемонструвало, що для них добре зрозумілі поняття: «Свобода», «Справедливість», «Честь», а також готовність боротися за свої права та ставати справжніми бунтарями проти викликів сучасності.

В кінці заходу присутні, дійсно, відчули рок-н-рол, адже відгукнулися на пропозицію ведучого потанцювати під відомі запальні хіти.

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15161718192021
22232425262728
293031