Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Використання медичних масок: як захистити шкіру обличчя?

This material is in Ukrainian

24.11.2021

Відмовитися від медичних масок під час пандемії неможливо, однак у людей, які мають чутливу шкіру обличчя або вимушені носити засоби захисту постійно, може виникнути маскне – акне, що виникає внаслідок довготривалого носіння маски чи респіратора.
Піт і волога, які утворюються під маскою, осідають на шкірі й закупорюють пори. Під час кожного видиху вологість збільшується, і виникає ефект парника, що негативно позначається на pH шкіри, спричиняючи активне розмноження бактерій і появу запалень. Зазвичай останні з’являються на підборідді, носі та щоках.

Аби зберегти здоров’я шкіри обличчя за умови носіння захисних масок, дотримуйтеся рекомендацій МОЗ щодо правильного догляду за шкірою:

  • умивайтеся та очищайте шкіру перед тим, як надіти маску, та після того, як її зняли. Нову маску надівайте лише на сухе обличчя;       
  • своєчасно замінюйте засіб захисту – кожні 3-4 год. Перед тим, як використати нову маску, зробіть невелику перерву, дайте шкірі «подихати», але тільки тоді, коли перебуваєте в безпечному середовищі, а не в людному місці;                  
  • щоб запобігти тертю, використовуйте зволожувальний крем і лосьйони, які пом’якшують шкіру;
  • періодично вмивайте обличчя шампунем від лупи, який містить кетоконазол чи сульфід селену. Це допоможе заспокоїти шкіру та видалити надлишки дріжджового грибка, особливо навколо рота та в носощічній складці;           
  • для вечірнього догляду за шкірою використовуйте олію чайного дерева або екстракт ромашки, які мають протизапальну та заспокійливу дії.

У випадках, коли звичайні косметичні засоби по догляду за шкірою вже не можуть упоратися з проблемою, звертайтеся до лікаря-дерматолога та використовуйте медичні засоби лише за його призначенням.
 Отже, щоб запобігти появі маскне, дотримуйте простих правил гігієни та догляду за шкірою. Але в жодному разі не забувайте носити медичні маски, бо ж вони допомагають стримувати поширення коронавірусної інфекції, захищаючи вас і ваших рідних.

Бережіть своє здоров’я!

Джерела інформації:

  1. Телець, Ю.  Хто там під маскою, або Що таке маскне та як йому запобігти [Текст] / Ю. Телець   // Довідник головної медичної сестри. - 2021. - N 11. - С. 19-21.
  2. Не лінуймося та використовуємо маски правильно: 4 поради ВООЗ [Текст] // Довідник головної медичної сестри. - 2021. - N 1. - С. 42.
  3. Як не варто носити медичну маску: поради для пацієнтів [Текст] : пам'ятка // Довідник головної медичної сестри. - 2021. - N 4. - С. 21.
  4. Як правильно носити немедичну тканинну маску [Текст] : пам'ятка // Довідник головної медичної сестри. - 2020. - N 7. - С. 31.
  5. Як правильно носити медичну маску [Текст] : пам'ятка // Довідник головної медичної сестри. - 2020. - N 7. - С. 30.

Calendar

     12
3 4 56789
101112131415 16
17 18 19 20 212223
24252627282930