Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Виставка «AUSLÄNDER» у Гончарівці

This material is in Ukrainian

02.12.2021 14:29

У Херсоні не дуже багато постійно діючих артлокацій, втім площі будівлі Гончарівки дозволяють проводити тут артфестивалі, концерти, вернісажі та ярмарки, – місця вистачає усім! Днями у «Гончарівській вітальні» відбулося відкриття художньої виставки «AUSLÄNDER» (у перекладі з німецької «іноземець»). Куратори – митці Олександр Танасюк та Юлія Балуда. В експозицію увійшли роботи, виконані у різних техніках: живопис, графіка, витинанка, фото, відео-арт, інсталяція, колаж, скульптура. Учасниками виставки стали як відомі херсонські автори, так і початківці: Маргарита Болгар, Юлія Пляс (Волязловська), Андрій Бейко, Михайло Кльокта, Олександр Печерський, Олександр Кудикінський-Семенченко, Світлана Михайлова, Олексій Литовкін, Дарина Беляєва, Ганна Безсонова.

Куратори виставки змогли вдало обіграти особливості приміщення вітальні, в якій 2 з 4 стін – це великі суцільні вікна від підлоги до стелі. Юлія Балуда експонувала на склі роботи, намальовані на прозорій поліетиленовій плівці, а Олександр розмістив флюорографічні знімки легень та витинанку. Коли денне світло проходить крізь роботи, воно ніби стає їх співавтором.  

За словами організаторів, ця виставка – спроба дослідити такі поняття, як «прибулець», «іноземець», «чужинець», «біженець». Кожна людина в житті хоча б декілька разів відчувала себе іноземцем у своєму оточенні, у родині або в країні. Художник та психолог Олександр Танасюк розповів, що за 30 років від дня створення нашої держави відбулося дуже багато як позитивних звершень, так і негативних подій, які роз’єднували суспільство на кілька таборів. І дуже часто люди відчувають, що їх не розуміють, не підтримують, не приймають. Психологічно це дуже важко переносити.

Особливу увагу було присвячено темі землі в різних сенсах цього слова. Земля як територія, як родючі ґрунти, як згадка про рідний край. Працюючи над виставкою, митці також надихались повістю Олеся Гончара «Земля гуде». 

Оскільки мистецький захід відбувався саме в нашій бібліотеці, художник Андрій Бейко створив артоб’єкт «Серце Гончара»: на колоні під портретом українського письменника висіло серце з прозорого пластику, пофарбованого вітражною фарбою.  

Юлія Пляс представила роботу, яку вона створила разом з племінником, – учнем початкової школи. Це величезна мапа – «Карта життя», як її назвала художниця у своїй експлікації. Юлія каже, що діти – теж «іноземці», не менш розумні, ніж дорослі, але їм бракує досвіду, тому вони і потребують «карти життя», яку доводиться весь час оновлювати, оскільки життя постійно змінюється.

Виставка «AUSLÄNDER» триватиме до кінця грудня. Хочемо нагадати, що стіни Гончарівки чекають і на ваші роботи, адже книгозбірня радо співпрацює з творчими людьми.

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15161718192021
22232425262728
293031