Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Візит Посла Канади до обласної книгозбірні

This material is in Ukrainian

26.05.2015 19:20

Канада… Далека і близька. Далека тому, що нас розділяють 7230 кілометрів та різні континенти. Близька тому, що в тяжкі для України часи Канада підставила своє дружнє плече. Це і відправка військового обладнання і значна фінансова допомога в розмірі 1 мільйона доларів. Сьогодні, як ніколи, ми відчуваємо також підтримку українців Канади, що складають 3,9% населення країни.
Тому, з особливою шаною, обласна книгозбірня 26 травня вітала Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні Романа Ващука. Пан посол відвідав Канадсько-Український Центр, який створений на базі бібліотеки за підтримки канадської діаспори, зокрема Канадського Товариства Приятелів України з Торонто, в травні 2005 року. Візит посла був дуже символічним, бо в ці дні Центр відзначає десятиріччя своєї діяльності. Пан Посол взяв участь у віртуальній подорожі «Канада: минуле та теперішнє», що була проведена на базі Центру для старшокласників гімназії № 6. Мандрівка дозволила учням більше дізнатися про історію Канади, інтеграцію української діаспори в канадське суспільство, видатних діячів Канади українського походження. Завдяки віртуальній подорожі, старшокласники відвідали найцікавіші куточки країни: національні парки «Банф», Вуд-Баффало, «Йохо», Ніагарський водоспад. Найвідоміші міста Канади - Оттава, Монреаль, Торонто та Квебек вразили своєю екологічністю, не дивлячись на розвинену промисловість. Після мандрівки відбулася вікторина, де учні гімназії № 6 проявили себе ерудованими та кмітливими. Троє переможців отримали призи від самого Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні.
Потім молодь мала унікальну можливість поспілкуватися з паном Послом. Питання були найрізноманітнішими: про навчання в Канаді, про сучасну політичну ситуацію в Україні, про допомогу Україні летальною зброєю, про еміграційне законодавство Канади. Пан Посол виявився надзвичайно щирою та цікавою людиною, знає шість мов. Маючи українське коріння, прекрасно володіє українською мовою. Він легко переходив з української на англійську, коли учні гімназії № 6 ставили йому питання англійською. На згадку про цю зустріч всі разом сфотографувалися.
Роман Ващук також мав екскурсію бібліотекою та спілкування з Генеральним директором книгозбірні Надією Коротун з приводу розвитку Канадсько-Українського Центру. Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні висловив позитивні враження від книгозбірні та її колектива і подякував за організацію зустрічі з молоддю.

Calendar

   1 2345
678 9 10 1112
13 1415 16 171819
20 21 22 23242526
2728293031