Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Візит віце-прем’єр-міністра України Дмитра Кулеби до Гончарівки

This material is in Ukrainian

19.12.2019 23:47

Сьогодні, 19 грудня, із робочим візитом до Херсонської області прибув віце-прем'єр-міністр України Дмитро Кулеба. Протягом дня він відвідав сервісну зону тимчасового контрольного пункту в'їзду/виїзду «Каланчак» і був ознайомлений із його роботою, відзвітував щодо своєї діяльності за 100 днів на посаді в Уряді та презентував пріоритети європейської та євроатлантичної інтеграції. Урядовця супроводжував голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв. Також у заходах взяли участь постійний представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич; начальник Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Сергій Мул; начальник Азово-Чорноморського міжрегіонального управління Держприкордонслужби України Володимир Бондар; в.о. начальника Чорноморської митниці Держмитслужби Олександр Щуцький.

Віце-прем’єр міністр відвідав і обласний центр. У Херсоні високопосадовець ознайомився з роботою євроінтеграційного інформаційного кіоску, знайшов час і для того, аби зустрітися та поспілкуватися з курсантами Херсонської державної морської академії. У рамках ділового візиту на Херсонщину також були заплановані нарада з питань європейської інтеграції та зустріч із мешканцями регіону, яка відбулася у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

У залі Гончарівки зібралися представники міністерства та обласної адміністрації, херсонських ЗМІ та громадськість, а також – працівники книгозбірні. Зі вступним словом виступив голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв. Він представив поважного гостя та акцентував увагу на тому, що пан міністр вперше приїхав до Херсона.

Дмитро Кулеба головними напрямами своєї роботи назвав євроінтеграцію, євроатлантичну інтеграцію та питання гендерної рівності. Д. Кулеба відмітив, що йому дуже сподобалась головна книгозбірня Херсонщини, та перейшов до цілей свого візиту в наш регіон. Він наголосив на тому, що його основна задача на посаді – не просто наблизити Україну до Європейського Союзу, але «протягом 5 років досягнути критеріїв членства в ЄС». Пан Дмитро зазначив: «Саме тому ми йдемо у регіони, аби кожна людина розуміла, для чого нам потрібна євроінтеграція». За словами міністра, саме зустрічі з громадськістю в різних областях України, спілкування з мешканцями регіонів щодо їх бачення того, якою повинна бути наша держава, аби вона могла стати членом великої європейської родини, поступово наближатимуть нас до Європи.

Віце-прем’єр-міністр розповів про відвідування КПВВ «Каланчак», відмітив, що зміни в організації пункту в’їзду-виїзду на адмінмежі з окупованою територією Криму є позитивними: «Євроінтеграція – це коли держава ставиться до людини так, щоб вона почувала себе гідно. Це ми і побачили на контрольному пункті сьогодні».

Крім того, Дмитро Кулеба зазначив, що саме завдяки зусиллям голови ХОДА Херсон стане першим містом в України, де буде створено пілотний проект Агентства регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції». Д. Кулеба поділився враженнями від відвідування спеціалізованого інформаційного кіоску з питань євроінтеграції та разом з Ю. Гусєвим пояснив, у чому буде полягати робота нового офісу, відкриття якого планується наступного року.

Друга частина зустрічі передбачала діалог громадськості та представників преси з міністром і головою обласної адміністрації. Віце-прем’єр-міністр запропонував усім бажаючим висловити свої думки з приводу того, як вони бачать євроінтеграцію та що для вступу в ЄС потрібно робити пересічному українцю, і надав можливість херсонцям поставити свої питання.

Присутні цікавилися думками міністра з приводу політики у сфері інвестицій, євроінтеграції, транспортної інфраструктури, соціальних виплат, роботи комунальних підприємств, трудової міграції, корупції, децентралізації та ОТГ, держбюджету. Херсонці хотіли почути від міністра його бачення вирішення багатьох проблем, що наразі переживає Україна. Питання не залишилися без відповідей. Одне з найцікавіших питань стосувалося саме відкриття офісу євроінтеграції: «Чи буде оголошено відкритий конкурс на посаду керівника нового офісу?». На це вичерпну відповідь надав Ю. Гусєв. Він зазначив, що на всі керівні посади структурних підрозділів Херсонської ОДА відтепер оголошуються відкриті конкурси, що проходитимуть у режимі онлайн. Крім того, претенденти на посади обов’язково матимуть пройти тест на поліграфі. І керівник нового офісу євроінтеграції не стане виключенням. Тож голова ОДА закликав усіх бажаючих пропонувати свої кандидатури, адже робота з підготовки до відкриття вже розпочалася.

Варто також зазначити, що саме у Гончарівці після офіційної зустрічі з громадськістю у Д. Кулеби відбулася телефонна розмова з представником ЄС із питань зовнішньої політики. Можливо, доленосні для України питання обговорювалися саме у стінах нашої книгозбірні!

Ми впевнені, що вже зовсім скоро бачитимемо позитивні зміни у сфері євроінтеграції та зовнішньої політики, які провадить віце-прем’єр-міністр України Дмитро Кулеба.

Calendar

     12
3 4 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930