Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

«Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна»

This material is in Ukrainian

23.01.2020 10:54

22 січня в Україні відзначають День Соборності. Це свято пов’язано з урочистим проголошенням Акту Возз'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки 1919 року.
Так написано в Акті: «Віднині зливаються в одне ціле  віками розділені частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка».
Саме з  цієї нагоди у відділі обслуговування користувачів представлена книжково-ілюстративна виставка «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна», яка складається з трьох розділів:

  1. На шляху до Соборної України. 
  2. Великі творці  соборності.
  3. Україна є, була і буде!..

Перший розділ виставки представляє видання, які висвітлюють сторінки української історії, національно-визвольних процесів початку ХХ століття.

Другий розділ демонструє видання про відомих громадських, політичних і військових діячів, зокрема: В. Винниченка, М. Грушевського, С. Петлюру, Є. Петрушевича.  

Третій розділ розкриває складні політичні процеси сучасності, які відбуваються на теренах нашої держави під час боротьби українського народу за єдність та незалежність.
На виставці представлені монографії, наукові видання, збірники документів, праці видатних українських державників, матеріали конференцій, статті з наукових періодичних видань. Доповнено виставку цікавими ілюстраціями та фотоматеріалами.

Слово «соборність» включає в собі єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово «собор». Собор душі є у кожного із нас. Одне із головних завдань собору душі – знати і пам’ятати свою історію. Тож вивчаймо власну історію та цінуймо цілісніть землі рідної та народу!

Запрошуємо всіх жителів Херсонщини, яким не байдужа історія нашої держави, ознайомитися з  виставкою у книгозбірні.

Calendar

     12
3 4 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930