Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Вселяємо надію на краще майбутнє!

This material is in Ukrainian

26.09.2018 11:17

Рівно 20-й раз, починаючи з вересня 1998-го року, у нашій державі святкується Всеукраїнський день бібліотек. Це свято – влучна нагода відзначити роль книгозбірні у житті і цілих поколінь, і окремих людей, і самої країни. Це можливість привернути увагу суспільства до ролі бібліотекаря – просвіщати, навчати орієнтуватися у безмірному потоці інформації, сприяти оволодінню навиками пошуку та використання ресурсів на різних носіях.

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара – сучасний багатофункціональний заклад європейського рівня, місце для навчання, розвитку, спілкування та дозвілля, для реалізації всіх видів інтелектуальної, пізнавальної та творчої діяльності. Колектив докладає всіх зусиль, щоб зробити книгозбірню ще прогресивнішою.

Британський енциклопедист, археолог та етнограф Джон Леббок якось написав: «Кожен з нас може отримати в бібліотеці душевний спокій, втіху в печалі, моральне оновлення і щастя, якщо вміє володіти тим дорогоцінним ключем, який відкриває таємничі двері цієї скарбниці». Цей вислів правдиво представляє життя бібліотеки. Адже бібліотека – місце, де зосереджені міріади думок, а бібліотекар – людина, котра ці міріади впорядковує і доносить до читача. Це так. Але сьогодні ситуація змінилась, і до бібліотекаря суспільство ставить вже зовсім інші вимоги. Поглянемо на сучасних бібліотекарів… Це креативні та незвичайні люди. Бібліотекар Гончарівки руйнує всі стереотипи. Він – культуролог і психолог, піар-менеджер і маркетолог, вчитель та дизайнер в одній особі. А його праця – цікава, творча, насичена визначними подіями.

Готуючись до професійного свята, ми щоразу підводимо підсумки своєї роботи. Так, у цьому році відзначили 100-річний ювілей Олеся Гончара; реалізовували проекти «Шлях до успіху», «Поліція і суспільство», «Школа відповідального виборця», «Уїкенд в Гончарвці» та інші; долучились до Національної програми «Молодіжний працівник»; виступили співорганізатором VII Міжнародного екологічного форуму «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета»; бібліотека залишалась місцем для навчання, розвитку та громадської діяльності; брали участь у відзначенні 240-річчя Херсона, проводили краєзнавчі екскурсії містом; як головний методичний центр, провели виїзну конференцію для директорів районних бібліотек в селищі Стрілковому Генічеського району, а також бібліоміст, круглі столи, наради та вебінари для бібліотекарів області.

Протягом року книгозбірню відвідали представники Посольства США в Україні Маджі Краузе та Валентина Пашкова, директор Центру інформації та документації НАТО Барбара Маронкова, учасники українсько-китайського форуму з економічного співробітництва, міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Олегович Черниш та інші гості. 

З професійним святом Гончарівку привітали почесні гості: перший заступник голови Херсонської обласної ради Василь Васильович Зеленчук, заступник директора Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації – начальник управління культури Ігор Романович Мазур, керівник обласної профспілкової організації працівників культури Віктор Володимирович Величко, в.о. начальника управління культури Херсонської міської ради Світлана Олексіївна Моспан, заступник голови Дніпровської районної у місті Херсоні ради Анатолій Петрович Толокнов, віце-президент Херсонської торгово-промислової палати Сергій Олександрович Кочерженко, директор приватного підприємства «ЛТ» Леонід Семенович Гельфандбейн.

Ігор Романович Мазур зазначив, що Всеукраїнський день бібліотек – 30 вересня – це, перш за все, свято бібліотечних працівників, людей, відданих своїй галузі, активних і прогресивних фахівців: «І зустрічаєте ви його креативними ідеями, новими проектами та цікавими заходами. За вашу працю і за таке свято – вдячність вам і шана. Ви вселяєте надію на краще майбутнє!».

«Спасибі, що зберегли цей Палац! Вже немає, на превеликий жаль, багатьох херсонських промислових підприємств, а обласна бібліотека ім. Олеся Гончара була, є і буде. Вона стоїть на березі могутньої ріки і прикрашає собою наш Дніпровський район, наш Херсон, наше Дніпро!» – такими вагомими словами привітав бібліотекарів давній друг Гончарівки і її почесний читач Анатолій Петрович Толокнов.

Колектив бібліотеки, який очолює досвідчений керівник, кавалер орденів княгині Ольги ІІІ та ІІ ступеню, заслужений працівник культури України Надія Іванівна Коротун, прагне створити  сучасну установу, що відповідає стандартам публічної бібліотеки та водночас дбає про збереження традицій. «Ми давно вже зрозуміли: хочеш чогось досягти – наполегливо працюй, хочеш щось зробити для себе – роби. Ми не від кого нічого не чекаємо, а робимо самі. У нас присутні ентузіазм та активність. Ми – команда, і в цьому наші сила та успіх. А бібліотека – це класно. Це гордо!» – акцентувала Надія Іванівна.

Яке свято без визнання успіхів та перемог! Бібліотечні працівники отримали нагороди, дипломи, почесні грамоти, подяки, подарункові сертифікати. А цього року була навіть відзнака Міністерства оборони України. Надія Дмитрівна Васильєва, керівник Новотроїцької центральної районної бібліотеки, нагороджена медаллю «За сприяння Збройним Силам України».

Було підведено підсумки регіональних конкурсів, оголошених правлінням Херсонського обласного бібліотечного товариства. Відзнаки переможцям вручила голова правління товариства Н.І.Коротун. Місця розподілилися наступним чином:

– 3-е місце у конкурсі на кращу еколого-орієнтовну просвітницьку діяльність бібліотек за напрямком «ресурсозбереження» зайняла Каланчацька централізована бібліотечна система (директор – Надія Василівна Федкевич);

– 2-е місцеХерсонська центральна міська бібліотека ім. Лесі Українки (директор – Галина Вікторівна Нежинська); 

– 1-е місце – Комунальна установа «Великоолександрівська районна централізована бібліотечна система» (директор – Ірина Богданівна Кравець).

Заохочувальний приз отримала Ганна Вікторівна Подопрігорова – директор бібліотеки Херсонської державної морської академії.

Перемогу в обласному конкурсі на кращий веб-квест для молоді здобув Комунальний заклад «Олешківська центральна районна бібліотека» (директор – Галина Олексіївна Сергеєва).

Кращим відділом року став відділ рідкісних і цінних видань (завідувачка – Ольга Геннадіївна Сак). А кращий бібліотекар року – провідний бібліограф відділу наукової інформації та бібліографії Лілія Михайлівна Віжічаніна.

В усі часи Гончарівку підтримували найбільш передові та впливові громадяни. Ця традиція продовжується. Це справжні сучасні меценати, які завжди готові нас підтримати. Колектив книгозбірні висловлює свою щиру вдячність і повагу Вікторії Остроумовій, Леоніду Гельфандбейну, Миколі Джиганському, Юрію Рожкову, Леоніду Вечерікову, Аллі Малицькій, Олені Урсуленко, Тетяні Щербині, Олександру Кірку та іншим.

Безліч кольорів та емоцій гостям свята подарували виступи народного ансамблю танцю України «Едельвейс» (художній керівник – Світлана Валентинівна Якуба); солісток Херсонського обласного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Вікторії та Карини Кириченко; заслуженого артиста України, доцента Херсонського державного університету Віктора Гурби; заслуженого діяча мистецтв України, старшого викладача ХДУ Олексія Пономарьова; магістра факультету філології та журналістики ХДУ Михайла Ємеця.

Є дуже популярний термін у суспільстві: третє місце. Театри, кінотеатри перетягують його на себе, кафе – до себе, музеї – собі… А ми вважаємо й дуже хочемо того, щоб саме бібліотека була для людей таким третім місцем, куди людина поспішає після роботи і хоче побути саме там. Третім місцем, де хочеться зустрічатися і спілкуватися, де затишно, цікаво, креативно, модерново, весело та зручно. Ми маємо бути цим самим місцем. Ми, дійсно, можемо це зробити. І ми цього бажаємо собі і всій бібліотечній спільноті. З професійним святом, шановні колеги!

Calendar

     12
3 4 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930